Jandourek naopak zkritizoval profesora Václava Klause za to, že se nezajímá o skutečnou svobodu slova, když mu nevadí, že  vlastní média politik-oligarcha, která jsou nástrojem jeho politických her. Také se na něj zlobil, že ho neznepokojil rozumný návrh, který prošel prvním čtením ve sněmovně, podle něhož by se smělo referovat o soudních sporech až po výsledku soudního procesu a to pod pokutou až pět milionů korun. Pak napadl ještě prezidenta Zemana, že ponižuje veřejnoprávní televizi a novináře obecně a styk s veřejností si  zařídil pomocí moderátora Soukupa v jeho úslužné TV Barrandov. A samozřejmě nezůstala nit suchá ani na tiskovém mluvčím Hradu Ovčáčkovi, že produkuje sprostoty a nezapře, že byl pisálek z komunistických Haló novin. Prostě sepsul všechno možné, co nemělo s duelem Jakl- Lukeš nic společného, jen polemice s názory Jakla na Trumpa se vyhnul jako čert kříži. A přesto to i Jakl schytal za svůj image a koníčky.

Po vzoru svého ideálu Lukeše se do Jakla pustil konstatováním, že je prezident občanského sdružení První Pivní Extraligy a protože chodí  coby hudebník s bujným účesem na hlavě, tak profesor Igor Lukeš byl právem takovým zjevením tak ohromen, že nesprávně volil argument ad hominem (ne co kdo říká, ale kdo co říká). Politoval, že to, že Lukeš zmínil Jaklův bujný účes, zastínilo podstatu věci - že je Jakl ideologický propagandista. Že to proto byla od Lukeše chyba, kterou nahrál Ovčáčkovi k použití na Twitteru pro Lukeše výrazu „politruk“.

Kdyby pan Jandourek znal jen trochu pana Jakla, zjistil by, jak ho musel pobavit, protože právě v tomto měsíci JAKLOVA FOLIMANKA BLUES OSLAVILA 25 LET EXISTENCE POD HESLEM: BIGBÍT MUSÍ ŽÍT! a on musel být právem hrdý, že při vší politické práci dokázal svoji kapelu udržet a vydat již čtvrté album. Takže ho nemůže nikdo konstatováním, že je rocker urazit, ba právě naopak. 

Podobně jako Einsteina rovněž  nikdo neurazil, když ho pochválil, že hrál na housle. A ani jeho dlouhé rozevláté vlasy neznamenaly, že nerozumí relativitě a fyzice.  Dělat z účesu závěr, že je takový člověk nekompetentní protivník do dialogu, svědčí o nekompetentnosti Lukeše i pana novináře. Máničky nesnášeli pouze komunisté a do komunizmu nás snad nechtějí pan Jandourek s Lukešem vrátit!

V každém případě tento duel jasně odhalil to, co už dávno většina národa cítí, že do současných debat v ČT se mohou zvát pouze souznějící duše, které jsou liberálními marxistickými demokraty nenávidějícími Trumpa. Jinak je diskuse nedemokratická. A musejí být pěkně ulízaní a v tesilu, nikoliv  máničkami, stejně jako za komunismu. Kam to může náš národ zavést, raději nedomýšlet.

Ať žije demokracie v pojetí Fóra 24 a pana Jandourka! Vlastně ne, ať místo toho zhyne, a to co nejdříve!