Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Viktor Orbán: V západní Evropě již nejsou národy. Nechceme být další mixovaný národ. Přestavíme opět svět! Doporučený

  • úterý, čec 26 2022
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue Fragmenty
Když člověk šte a poslouchá zprávy z Maďarska, tak mu jen vytane na mysli: "Závidím Maďarům Orbána!" Když člověk šte a poslouchá zprávy z Maďarska, tak mu jen vytane na mysli: "Závidím Maďarům Orbána!"

Na Festivalu v Transylvánii, který je považován za jeden z vrcholů maďarského léta a navštěvují jej osobnosti spojené s opozicí, jako je například  bývalý předseda LMP András Schiffer nebo populární moderátor Márton Gulyás, pronesl premiér Viktor Orbán velmi obsáhlý projev, který by se dal přirovnat spíše ke každoročnímu projevu amerických prezidentů o stavu Unie než k slovům pronášeným na letní pohodové slavnosti. Představil v něm nejen svou vizi ohledně zahraniční politiky, ale i věci týkající se snad všech důležitých otázek života Maďarů do budoucna. Podle premiéra Orbána jsme se dali upokojit tím, že v Evropě nemůže už nastat válka, a najednou ji máme za hranicemi. Dokonce jsme si mysleli, že se nemůže už vrátit ani válka studená a přitom dnes mnozí nerozumní politici pracují na tom, aby se svět zase rozdělil na dva nepřátelské bloky, v nichž západní severoatlantický svět ztrácí dobyté mocenské pozice. Není dobré, že Západ vstupuje do éry hrozeb a dokonce se míchá i do válečných nepokojů uvnitř jiných zemí. Díky chybnému postoji ke krizi uvnitř Ukrajiny a zejména k módnímu míchání ras v západní Evropě, se do konce roku 2030 podle Viktora Orbána Evropa rozpadne.

 Velký důraz klad pan Orbán na problém migrace, která rozdělila Evropu na dvě skupiny.

V jedné části Evropy žijí evropské i neevropské národy společně. Nedá se tam již o národech hovořit, ale o jakýchsi konglomerátech národů. Jde především o bývalé západní země, ale už se tomu nedá říkat západ, ale jakýsi post-západ. Druhá část Evropy jsou Středoevropané, v podstatě země V4, kam řadí i Maďarsko, kterému chce Brusel a Sörösovské skupiny vnutit migranty. "My ale nejsme mixovaný národ a  ani jím být nechceme. Stěhujeme se, pracujeme jinde, mícháme se ale v rámci Evropy. Nechceme být smíšenou rasou, multietnickým národem, který by se mísil s neevropany,“ prohlásil s důrazem premiér Orbán.

Mezi těmito dvěma skupinami probíhá v Evropě boj. 

Západní Evropa se snaží rozdělit národy ve V4, k čemuž chce nyní využít existují rozdíly v názorech Polska a Maďarska na válku na Ukrajině, která otřásla spoluprací mezi Budapeští a Varšavou, přestože obě země mají jinak stejné strategické zájmy. Zatímco Maďarsko chce zůstat mimo ukrajinský konflikt existující mezi dvěma slovanskými národy, Poláci mají pocit, že je to jejich válka. Pro Poláky je konflikt na Ukrajině podle Orbána srdeční otázkou, pro Maďary jde o konflikt dvou slovanských národů, do kterého se nechtějí zapojovat. „Toto není naše válka. Maďarsko je členem NATO a NATO je mnohem silnější než Rusko, proto Rusové na NATO nikdy nezaútočí. Rusko je proti NATU slabé, ale je pochopitelné, že ukrajinská propaganda tvrdí opak, neboť chce do války zatáhnout co nejvíce zemí,“ kritizoval Ukrajinu. Konflikt na Ukrajině způsobil fakt, že státy NATO odmítly požadavky, které Rusko vznášelo ohledně neutrality Ukrajiny: „Pokud by v období před válkou byl americkým prezidentem Donald Trump a německou kancléřkou Angela Merkelová, nebyla by podle něj dnes válka,“ uzavřel celý problém na Ukrajině pan Orbán.

Současný postoj západu je dle Orbána obecně chybný a sankce jsou nefunkční. Je zjevné, že takhle nejde vyhrát válku, ale jen protahovat. Ukrajinci nikdy nevyhrají válku proti Rusku a to ani se západními pomocníky a západními zbraněmi. Čím více dalekonosných zbraní budeme dávat Ukrajině, tím déle válka potrvá. Pouze to prodlouží konflikt a utrpení nevinných lidí. Je potřeba nastolit co nejdřív mírová jednání s dobrou nabídkou pro obě strany.  „Válka znamená poměřování sil a ti, kdo jsou silnější, rozhodují. Teď není úkolem Evropské unie stát na straně Ukrajinců nebo Rusů, musí stát mezi Ukrajinou a Ruskem citovala Orbána agentura MTI. "Rusko chce bezpečnostní záruky, z tohoto důvodu válka skončí jedině, když dojde na rusko-americké jednání," uzavřel debatu o problémech na Ukrajině důrazně Orbán.

Kdo z této války vychází zatím  dobře?

Položil si pan Orbán tuto důležitou otázku, kterou by si měl položit každý politik v EU. Odpověď zní:  Hodí se tomu, kdo má hodně zdrojů energie. Proto z ní vycházejí dobře Rusové. Zisky Gazpromu se zdvojnásobily. Dobře vyšli i Číňané, kteří dříve museli nakupovat energie jen u arabských států, teď mohou i z Ruska. A není divu, že již se objevily zprávy z Číny, že sní o asijskounijním prostoru s poloostrovem Evropa. Kromě asijských států se vede dobře i americkým ropným firmám. "Slováci a Češi jsou teď s post-zápaďany, ale je to jako když člověk přiváže své koně do hořící stáje," vzpomněl si pan Orbán i na nás.

Poté podrobně okomentoval hlavní výzvy, které dle něj čekají do konce této dekády Maďarsko a celý svět.

„V době kolem roku 2030 budou vrcholit problémy západního světa. V Americe bude těžká krize, všechny problémy eurozóny v té době také dosáhnou vrcholu: zadlužení jihu a doplácení na něj ze severu nebude už udržitelné a díky tomu vzniknou v Unii nové silové linie: Maďarsko například bude čistý plátce rozpočtu EU díky jeho rychlejšímu hospodářskému růstu. Přesto Orbán nekončil projev pesimisticky, ale naopak dospěl k závěru, že Maďarsko musí do rozhodování o dalším postupu hovořit rozhodněji. A zejména proto, že s Ukrajinou sousedí a ve válce už zemřely desítky Maďarů. Maďarsko má proto jako sousedící země právo říct, že jediným řešením je mír. Mír je jediný způsob, jak zachránit životy, a jediný lék na válečnou inflaci a ekonomickou krizi, kterou válka vyvolala. A protože čím lepší zbraně Ukrajina získá, tím déle by mohla válka trvat, musí se Maďarsko postavit proti protahování války na Ukrajině a proti dodávání zbraní. 

„ Je fakt, že nám patří svět, a to také přetavíme ve skutečnost, to je naše nejvyšší ambice. Do toho Maďarsko, do toho Maďaři,“ zakončil premiér Orbán projev k Maďarům svým již tradičním zvoláním.

Číst 346 krát
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)
Zveřejněno v SVĚT

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 34 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %