Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Orbán věří že EU padne do 2030 a Fidesz bude vládnou do 2060 Doporučený

  • sobota, zář 17 2022
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue Fragmenty
Bude v roce 2060 vládnout tímto parlamentem Orbánova Fidesz? Kéž by to nezůstalo pouze jeho snem! Bude v roce 2060 vládnout tímto parlamentem Orbánova Fidesz? Kéž by to nezůstalo pouze jeho snem!

Zatímco naše vláda stále jen spekuluje, jak má podporovat tu či onu další skupinu obyvatel upadající její nečinností do bídy, podle maďarského serveru szabadeuropa.hu proběhla minulou sobotu 10.9.2022 v maďarské  Kötcse nedaleko Balatonu neveřejná schůze Orbánovy strany Fidesz, na níž mj. uvedl, že považuje za nutné udržet v zemi plnou zaměstnanost, zvyšovat příjmy lidí a   pokračovat v modernizaci hospodářství a v „národním sjednocení“ (pod tímto pojmem myslí maďarské obyvatelstvo nejen doma, ale i v oblastech, o něž Maďarsko přišlo po první světové válce Trianonskou dohodou). Přeje si také, aby Maďarsko po vzoru čínského  státního kapitalismu, prodělalo tak rychlý ekonomický rozvoj jako Čína. Zkrátka dělá po kovidovém zmrtvýchvstání vše pro rozvoj průmyslu a normálního života svých obyvatel.

 A co víc, je optimistou, který věří, že při katastrofické hospodářské zelené politice EU se musí tato neschopná organizace do roku 2030 rozpadnout. Kdyby měl pravdu, pak bych se snad radovala i z nebezpečných přistěhovalců. Za získání svobody naší země z područí neoliberální ekoteroristické EU by to stálo. Smutné je ale to, že po rozpadu EU bude křesťanská Evropa do budoucna velice poznamenaná tím, že v romantických a krásných francouzských městech bude v roce 2040 většina obyvatel muslimských a že podobný trend nastane ve většině hlavních měst Evropy díky přistěhovalcům pozvaných do ní kancléřkou Merkelovou. Prezident Orbán chce svou zem před tímto neštěstím uchránit a proto brání přistěhovalcům vstup do Maďarska a přehodnocuje kontakty s již poničenými metropolemi. Přesto nechce řešit současnou situaci izolací Maďarska od všech zemí EU.

Slibná budoucnost Evropy je podle Viktora Orbána v silném mocenském centru zemí V4

Naopak slibnou budoucnost již nyní spatřuje ve spojení České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska, ze kterého se dle něj stane silné mocenské centrum. Neboli tzv.  Vysegrádské čtyřky (V4).  Očekává, že liberální kymácející se  vlády v Česku a na Slovensku brzy padnou a mohly by tam vzniknout vlády, s nimiž by Fidesz mohl okamžitě navázat spojenectví. A postoj Polska k Ukrajině není nic, co by nešlo časem překonat. Konflikt Ruska s Ukrajinou bude mít ještě dlouhé trvání, Orbán počítá asi do roku 2030. Ukrajina při něm ztratí třetinu až polovinu svého území. Hospodářskými sankcemi proti Rusku se díky tomu EU vyčerpá a nebude moci dávat zemím štědré dotace jako dosud. Země si uvědomí, že právě neuvážené sankce EU mohou za energetickou krizi, jež může v zimě omezit až 40 % evropského průmyslu. Jakmile přestanou členské státy, a tedy i státy V4, dostávat ze sankcemi ožebračované EU peníze a kvůli svému rozvoji se stanou čistými plátci, zamyslí se určitě nad tím, co jim členství v EU za těchto okolností přináší. A to nejen státy současné V4, ale prezident Orbán doufá i v podporu Itálie.

Dalo by se uzavřít, že vystoupení pana Orbána vyznělo tak, že vlastně současná situace, do níž se EU dostala svými neuváženými kroky, rýsuje státům V4 dobrou budoucnost. On v ní podle jeho slov na konferenci věří. Jinak by neuzavřel svůj projev zvoláním, že jeho strana Fidesz musí začít již nyní vychovávat novou generaci vládních představitelů, kteří by měli být schopni v Maďarsku vládnout až do roku 2060.

Po takovém projevu nezbývá než popřát panu Orbánovi, aby mu při uskutečnění jeho snu pomáhal Bůh. 

© Kulturní komise ČR, z.s. 2022

Číst 440 krát
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)
Zveřejněno v SVĚT

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 51 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %