Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Odklonem od Boha ztratila EU svou identitu a dosud všechny říše odmítnuvší Boha zanikly Doporučený

  • pátek, říj 14 2022
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue Fragmenty

J. Em. Dominik kardinál Duka ve svém článku Slovo o válce varuje, že odmítnutím Boha jako jediné entity a identity, ze které vše vychází, ztrácí nejen člověk, ale i národy a dokonce celé říše svojí identitu. Pro lidi v nich žijící tím nejen končí možnost opření se o skutečné rodinné zázemí, ale končí i lidské a Boží přátelství. Dovoluji si rozšířit tuto úvahu zjištěním, že dosud všechny mocné říše v historii po takovém chování zanikly. Dokonce i mocná bezbožná Říše zla, o níž jsme byli přesvědčeni, že se jejího konce nikdy nedočkáme, se rozpadla jako domeček z karet. Co asi čeká po této úvaze bezbožnou EU, jejíž představitelé odmítli pyšně dokonce již při tvorbě její "ústavy" dát do ní obraz kříže na připomenutí křesťanských tradic evropských zemí, o dalších excesech proti Bibli a Kristu nemluvě?!

A to, že odmítnutím Boha ztrácejí i ty nejmocnější říše identitu a rozpadnou se, si nemyslí pouze církevní hodnostář kardinál Duka, ale například i moderní a světský panovník jedné z nejbohatších konstitučních monarchií světa, Lichtenštejnska. Při natáčení rozhovoru s Jeho Jasností lichtenštejnským panovníkem knížetem Hansem-Adamem II. o úloze státu ve třetím tisíciletí ( podrobně viz článek ve Fragmentech Představuje monarchie ideální stát třetího tisíciletí? Ivana Haslingerová) mi pan kníže mimo jiné řekl, že je přesvědčen, že tržní hospodářství, které se orientuje jen na konsumní způsob života, může přežít jen tehdy, když je spojeno s vrozenou religiositou člověka. Že to byl, kromě chybné hospodářské problematiky socialistického modelu, jistě důležitý důvod zániku bezbožného komunismu. "Při studiu historie jsem zjistil, že státy, které se vůči náboženství chovaly nepřátelsky a potlačovaly jej, se relativně rychle rozpadly. Komunismus sliboval nebe na zemi a lidé správně brzy poznali, že to bylo přesně naopak," uvedl pan kníže a zavzpomínal, jak se o tom, zda někdy vůbec zanikne SSSR, bavil s otcem, který měl dějiny za svého koníčka, a ten mu odpověděl, že se i tato hrozná říše musí rozpadnout stejně jako všechny předchozí bezbožné říše světa, protože panovníci, kteří odmítnou Boha, nedokáží sami bez jeho pomoci takové obří říše uřídit. A pan kníže byl mile překvapen, jak brzy se to stalo.

Když se nad tím člověk zamyslí, tak je vlastně dobře, že kancléřka Merkelová byla po studiích v SSSR vychována k podobnému velikášství jako sovětští vůdcové, kteří byli přesvědčeni, že vést Říši zla zvládnou sami bez pomoci Boží. Vlastně ještě k většímu velikášství a pýše. Oni pouze chtěli poručit větru a dešti, kdy má pršet a kdy vát, ona chtěla za svého panování nad EU změnit dokonce celou zeměkouli včetně její teploty, rozmístění obyvatel a mnoha dalších zásahů proti Bibli. Tedy nejen že se rozhodla nepotřebovat Boha ku pomoci, ale pyšně se ho rozhodla nahradit a dokonce  opravovat jeho dílo. Kam to přivedla nejen s energetickou politikou EU, ale i s dalšími příkazy v zemích EU, aniž si dala poradit od rozumných politiků (vzpomeňme na zuřivé protesty proti varovnému referátu prezidenta ČR Václava Klause v Evropském parlamentu), zažíváme nyní na vlastní kůži. Nádherně se rozvíjející země po pádu komunismu jí prosazovaná zelená politika postupně země EU ožebračovala a nyní po vyústění do Zeleného údělu  jehož pomocí její stejně pomatená a ekologicky naprosto nevzdělaná přítelkyně von Leyenová dílo zkázy dokonává. Jen na Merkelovou a Khonem prosazený Kjótský protokol jde ročně 110 miliard dolarů na změnu teploty planety za 100 let. Jaká pomoc by to byla, kdyby šli např. na umožnění přístupu k vodě či na léčbu AIDS a podobných užitečných věcí všem obyvatelům Afriky, tedy na opravdovou pomoc potřebným, o tom vydal profesor ekologie Lomborg několik knih. Ale ona trvala na svém, že to bude použito na výzkumy, jak snížit za sto let teplotu planety o půl stupně. 

Jediná kladná věc Zeleného údělu je, že německými dámami řízená bezbožná a ekonomicky zdevastovaná EU se zhroutí stejně jako se rozpadly všechny podobné říše před ní. Takže vlastně vítejme, že Zelený úděl přišel ještě za našich životů a že se (snad) díky němu dožijeme opět normálního života v naší zemi osvobozené od všech šílených  nápadů bruselských vládců nad Evropou. Volám proto: Ať žije Zelený úděl německých kancléřek a hlavně ať je co nejrychleji plněn, aby se ČR co nejrychleji vysvobodila z jejich devastační moci.

© Kulturní komse ČR, z.s., 2022

Číst 386 krát
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)
Zveřejněno v SVĚT

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 46 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %