Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Zakoupením bombardéru F-35 vystavuje Černochová ČR nebezpečí jaderného preventivního úderu Doporučený

 • středa, led 11 2023
 • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue Fragmenty
Bombardér F-35 je zkonstruovaný pro jadernou válku Bombardér F-35 je zkonstruovaný pro jadernou válku

Ministryně obrany Černochová chce nakoupit nejnovější a podle ní nejlepší americké letouny na světě, bombardéry F-35, které jsou certifikovány k manipulaci s jadernou bombou B-61, která je v současné době hlavní zbraní NATO. Neboli jsou schopny nést její jaderné hlavice a v případě boje je shazovat na nepřítele.  Neuvědomuje si zřejmě, že i když ČR není jadernou velmocí, tak se podle nové doktríny NATO v případě pořízení těchto bombardérů F-35 jadernou velmocí stane, protože každý člen NATO, který má F-35, získá na základě této doktríny zároveň status "jaderné platformy", od níž NATO očekává, že ji v případě válečného konfliktu použije. Neboli se stane velice nebezpečnou zemí pro  mocnosti, na které jsou hlavice s B-61 namířeny. Tímto nákupem paní ministryně vystavujete naši republiku nebezpečí krutého preventivního úderu od těchto zemí. A že bude takový preventivní úder veden adekvátním prostředkem nukleárního charakteru, je jasné. Pak se ovšem nemůžeme divit, že z ruské perspektivy bude ČR vnímána jako někdo, kdo proti Rusku disponuje „jadernou platformou” a je tedy, v případě boje schopen shazovat svými letadly na Rusko jaderné hlavice a že se proto v případě použití jaderných zbraní naše zem ocitne na předním seznamu ruských cílů. Že se ČR stane prvním nárazníkem, pokud by došlo k válečnému konfliktu. A že je tím naše zem uváděna do velkého nebezpečí. A zde již opravdu přestává legrace. 

 Možná si někdo řekne, že se snažím šířit paniku z důvodu, že naše revue stojí od počátku konfliktů na Ukrajině za názorem, že světoví politici, a tedy i ti naši, by měli stát za co nejrychlejším jejich ukončením, což naše vláda nečiní. Snad ale uvěříte plukovníkovi letectva Prof. Ing. Bohumilu Svobodovi, DrSc., který 40 let pracoval u letectva a vzhledem ke svému celoživotnímu povolání  letectvo sleduje a zajímá se o to, jaké je poslání armády, tedy obrana naší země, plněno. Zde jsou jeho slova:

Celou dobu vojenské služby a práce jsem byl přesvědčen, že úkolem i posláním armády a celého ministerstva obrany je obrana občanů naší republiky proti vnějším, a ve zvláštních případech i vnitřním nepřátelům. Je to obrana celistvosti a integrity státu, za všech i mimořádných okolností.  Tento hlavní úkol armády je díky ministryně Černochové a řadou jejich rozhodnutí plněn velmi špatně, a naše vlast, je tím uváděna do velkého nebezpečí. Svědčí o tom především její „nedávné rozhodnutí“ nakoupit pro naši obranu atomovou zbraň. Nemám tušení, kdo jí k takovému nesmyslu navedl.

Jde jistě o velmi složitý úkol, na kterém jsou zainteresována i jiná ministerstva jako bezpečnosti, výroby, strojírenství, zemědělství i další, a přesto je nedělitelný. V každém případě, pokud se záměr paní ministryně uskuteční, vystavuje republiku a naše občany nebezpečí krutého, preventivního úderu mocnosti, proti které bude namířena, a s velikou pravděpodobností bude takový úder veden opět adekvátním prostředkem nukleárního charakteru.

V případě pořízení F-35 se z nás stane pouze jaderný cíl. 

Konkrétně v případě vojenského konfliktu s Ruskem naše krásná země jednoduše zmizí. A to jen proto, že se  vláda nezodpovědně rozhodla hrát jaderné hry, na které nemá.

Při jedné příležitosti paní Černochová projevila názor, že naší armády a jejího nasazení do bojové činnosti se toto opatření nebude týkat. Jsem přesvědčen, že něco takového by jak se říká "blbý neřekl, ani kdyby mu hubu rozbil". Neberu v úvahu, zda  tím myslela, že naši vojáci nebudou v místě konfliktu nasazeni, což je samozřejmě zcela nereálné. Pravděpodobně ale neví, jaké důsledky po sobě nechá použitá nukleární zbraň, i když tam nebudou. Vzpomeňme si na havárii atomové elektrárny v Černobylu, kdy „atomový mráček“, zachvátil takřka celou Evropu, vyvolal obrovskou paniku nejen vlád postižených zemí a jejich občanů, ale s tím související velké národohospodářské škody a ztráty na životech. Ví vůbec paní ministryně, co způsobili Američané v Japonsku shozením prvních lehkých atomových pum na Hirošimu a Nagasaki? Ví, že obě města byla srovnána se zemí a zahynulo v nich řádově statisíce civilních občanů?

Já se ptám paní ministryně, na co bude naše armáda potřebovat nukleární zbraně a proti komu?

Naše republika má každoroční deficit kolem tří set miliard korun a ona jí chce zvýšit o desítky až stovky miliard? Stačí, že už rozdala ukrajinským vojskům dělostřelecké střelivo, tanky, obrněná transportéry a řadu válečných komodit za více než 47 miliard Kč. Jak uvažuje a kde je její zodpovědnost? Kdo chce mír, nerozdává zbraně. Kdo jí dal k tomu mandát? Voliči jistě ne. Proto s něčím takovým nemohu spolu s mírumilovnými voliči souhlasit a považuji to, se všemi pro nás krajně nebezpečnými důsledky za vlastizradu.

Při svém rozdávání zbraní a vojenského materiálu si paní Černochová ještě naříká, že její armáda je zastaralá a že se zbavuje jenom toho, co už nepotřebujeme. Přesto zdůrazňuje, že bez vybavení a výzbroje nezůstaneme. Půjčí nám na ně  USA, a ne nějakou maličkost. Jde „jenom“ o 2,7 miliardy Kč. Což zní rozumně, ale o čem už nemluví, jsou podmínky, za kterých se může půjčka realizovat a jak tyto peníze a za co utratit. To je právě onen danajský dar, protože „naše“ armáda nebude smět kupovat to, co bude chtít a potřebovat pro své moderní vybavení, ale to, čeho se potřebuje armáda Spojených Států zbavit. Půjde tedy o starou opotřebovanou techniku, kterou bude třeba opravovat a poskytnout jí enormně nákladný servis. No, a to už bude za naše peníze, protože ta pomoc je půjčkou za velké úroky na 10 – 15 roků. Za tento „dar“, ve výši okolo 900 milionů USD, si budeme nuceni koupit právě od nich nekvalitní služby a náhradní díly, které si nebudeme smět vyrobit sami.

Bohužel to, co jsem dosud uvedl je pouhá maličkost proti tomu, že paní Černochová chce nakoupit „údajně nejnovější a nejlepší americké letouny na světě, F-35.“ Kontrakt, údajně není ještě podepsán, ale ona je rozhodnuta jej realizovat.

Dobrá hospodyně by se ptala např.

 • Na co takové monstrum jako bombardér F-35 budu potřebovat?
 • Kolik by to stálo?
 • Nemusela bych si na to vypůjčit?
 • Mám dost velké příjmy, abych se brzy zbavila dluhů? Atd.

Nu a nyní se ptám, jestli si před svým rozhodnutím nějaké takové otázky položila Vy? 

Prostudoval jsem si potřebné informace o tomto letadle, a dobrý dojem na mě neudělalo. Proto jsem se obrátil na odborníka, který bude nestranný a ví o tom víc než já. Je jím Scott Ritter, bývalý zbrojní inspektor OSN a přední vojenský expert. Byl americkým vojenským expertem, také zbrojním inspektorem OSN v Iráku, hlavním analytikem pro námořní pěchotu a pohovořil o plánovaném nákupu vojenských stíhaček. Svoje analytické poznatky, pro ministryní obrany ČR, shrnul do několika vět.

Uvedu Vám celou jeho analýzu Vámi nakupovaného letounu. Zde je.

 • „F-35 je jedna z nejhorších stíhaček, které kdy Spojené státy vyrobily.
 • Jsou velice drahé.
 • Jejich uvedení do provozu by vyžadovalo nesmírné náklady, mimo jiné na výstavbu nového letiště.
 • Ekonomičtí experti odhadují, že nákup a uvedení těchto monster do provozu by vyžadovalo celkové náklady 8-10 bilionů Kč.
 • Zadlužení hospodářství, by trvalo 70 – 90 roků.
 • V tom nejsou započteny úroky z nezbytných půjček.
 • Palubní systémy nefungují, a pokud jste pilot, zemřete”.
 • Není to obtížně zjistitelné letadlo, je snadné jej detekovat a sestřelit.
 • Elektronika bojového letounu F-35 prostě a jednoduše nefunguje tak jak má.
 • Má vysokou poruchovost.
 • Letadlo je velmi náročné na údržbu.
 • Co se motoru týče, i když nejste ve válce, jeho údržba vás přivede na mizinu.”
 • Česká republika by kdykoli v budoucnu musela mít 40% bojovou pohotovost.
 • To by v případě letectva znamenalo, že 4 z 10 letadel budou trvale schopné boje.
 • V případě, že Česká republika budete mít F-35, tak se vám to prostě stejně nepodaří.
 • Podle vyjádření Rittera je důvod velmi jednoduchý: Ta letadla jsou prostě příšerná.
 • „Dokonce i americký kongres, který je nechvalně proslulý tím, že vyhazuje peníze za zbraňové systémy, se začíná probouzet a uvědomuje si, že má své limity… obrovské limity.
 • Jednoduše řečeno, pořídit si stíhačky F-35 je velká chyba”, řekl dále Ritter.
 • Podle Rittera jsou pokusy s tímto letadlem létat v boji naprostou sebevraždou.
 • F-35 jsou schopné nést jaderné hlavice, což znamená, že jsou certifikovány k manipulaci s jadernou bombou B-61, která je v současné době hlavní zbraní NATO.
 • Každý člen NATO, který má F-35, má zároveň jadernou platformu a NATO očekává, že ji v případě válečného konfliktu použije.
 • Přestože, Česká republika, není jadernou velmocí, tak se jí podle nové doktríny NATO v případě pořízení letounů F-35   jadernou velmocí stane.

Zkuste se nad tím zamyslet, paní Černochová! Rozumný ministr by především po přečtení tohoto stanoviska revidoval svůj úmysl a tyto letouny by rozhodně nekupoval.

Dosud máme ve výzbroji letectva švédské letouny Gripen. „Máme“ je pojem zavádějící, protože neslouží obraně našeho vzdušného prostoru. Naši piloti jsou velmi dobří a inteligentní. Vědí, že v případě úmyslu napadnout leteckou velmoc Rusko, budou sestřeleni dříve, než přeletí její hranice. I tyto letouny jsou na naše podmínky a jejich účel drahé. Naprosto vyhovující by byly u nás vyrobené MiG-21, kterými jsme měly vyzbrojeny tři stíhací pluky. Co se týče jejich provozních a bojových vlastností, jsou zcela srovnatelné se švédskými Gripeny. To by ovšem ti, co rozhodovali o jejich vyřazení z výzbroje našeho letectva, nesměli být zatíženi tupou nenávistí a rusofobií, kterou našim zaprodaným vládnoucím kruhům nainfikovali „naši noví američtí přátelé“

Uvedu báseň, kterou naším politikům věnovaly matky, babičky, otcové, dědové a děti nejen z České republiky. Je věnovaná i Vám paní Černochová. Zamyslete se nad ní! NALÉHAVĚ PROSÍM!

HLAS KLUKA:

Vy dospělí nám říkáte, že nesmíme se prát.
Sami však války vedete, v nich zemřel můj kamarád.
Já toho kluka neznal, ale chtěl bych si s ním hrát.
Vždyť každé dítě na světe je můj kamarád.

Možná, že chtěl být pilotem, co všechny země spojí.
Možná, že chtěl být lékařem, co rakovinu zhojí.
Možná, že chtěl být hvězdářem, co vidí nebe stále čisté.

Jedno je však jisté!! TEN KLUK CHTĚL ŽÍT.
Zabraňte válkám dospělí. Vy nesmíte se prát.
Vy život dětem dáváte a nesmíte ho brát.

Nevím, jestli je paní Černochová  matkou nebo babičkou, ale chci věřit tomu, že vědomě nechce dětem život brát. Měla by si proto uvědomit, že zbraně, které rozesílá na Ukrajinu, si nevybírají svoji oběť a podlehly jim stovky dětí, nejen ruských, ale i ukrajinských. To by jí mělo probudit z její rusofobie a chorobné nenávisti ke všemu ruskému.

Pokud nehodlá paní ministryně změnit své názory ani po volání „Hlasu kluka“, potom ji musím považovat za exemplární stvůru, která kdy po naší krásná vlasti v historii vůbec kráčela. Já jsem už starý člověk a moje svíce už asi dohořívá. Nemusel bych se snad ani mírovou politikou zabývat, ale musím. Chtěl bych mít před sebou, alespoň další dva životy a dost sil, abych svými schopnostmi a znalostmi pomohl obraně naší krásné vlasti a mírovému životu našich dětí. Mám čtyři děti a jejich životní partnery, šest vnuček a vnuků, pravnučku, samozřejmě milovanou manželku a na ně všechny myslím s dojetím. Nechci v žádném případě stát stranou lidské společnosti v boji za mír.

 © Kulturní komise ČR, z.s., 2023

Číst 412 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v SVĚT

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 43 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %