Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

„Оrwellizace společnosti.” Jiří Kobza k prohlášení prezidenta Pavla o další pomoci Ukrajině Doporučený

  • čtvrtek, čen 08 2023
  • Napsal(a)  TOMÁŠ DOLEŽAL
Poslanec Jiří Kobza  na jednom ze svých vyhlášených seminářů Poslanec Jiří Kobza na jednom ze svých vyhlášených seminářů snímek IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue Fragmenty

Během své oficiální návštěvy v Bruselu prezident Petr Pavel uvedl, že ČR a spojenci v NATO jsou připraveni dlouhodobě podporovat Ukrajinu na její cestě k ukončení konfliktu a také k členství v Severoatlantické alianci. Poselství prezidenta hodnotí pro neČT24 poslanec a bývalý diplomat Jiří Kobza.

Dne 19. dubna po setkání s generálním tajemníkem NATO prezident a bývalý alianční úředník dodal, že Západ nemá k podpoře Ukrajiny alternativu. Podle názoru poslace Kobzy slova prezidenta jasně svědčí o setrvání v dosavadní politice úřadujícího kabinetu.

„Obávám se, že ze setkání prezidenta se Stoltenbergem nešlo očekávat žádné výzvy k míru, k příměří nebo snad (nedej NATO!) k diplomatickým jednáním o ukončení bojů, ukončení zabíjení, mrzačení a ničení. Rozumím tomuto prohlášení tak, že podpora vleklé, krvavé a pro Evropu velmi nákladné války bude trvat dál. Je jasné, že ani nám v ČR se nevyhnou důsledky této války, ať již ekonomické, migrační nebo bezpečnostní,” prohlásil poslanec za SPD.

Během dnešní neohlášené návštěvy v Kyjevě Stoltenberg sdělil stejné poselství, jako včera prezident Pavel. Oznámil, že členství Ukrajiny v alianci NATO je „předním bodem programu“ během červencového summitu aliance ve Vilniusu a že „budoucnost Ukrajiny je v euroatlantické rodině“.

Poslanec a bývalý diplomat se domnívá, že vyslovený prezidentem Pavlem záměr není dobrou zprávou ani pro české občany ani pro hospodářství státu.

Naši občané rozhodnutí prezidenta Pavla zaplatí drahotou, mediální masáží, které jsou systematicky vystavováni, pravidelné půlhodiny nenávisti k Rusku v ČT a souhrnně řečeno, probíhající orwellizací společnosti. Bude to impuls pro další jevy, politické procesy tvrdě trestající alternativní názory, udavačství a špiclování. Tato schůzka nepřináší žádnou naději,” domnívá se Jiří Kobza.

Jiri-Kobza.jpg - 42TČen
© Foto: Facebook / Kobza

Další podporou Ukrajině zdůvodnil premiér Petr Fiala nutnost českých občanů pokračovat v šetření. Apel na Čechy vznesl předseda vlády začátkem týdne před zahájením své asijské cesty. Dříve vláda schválila změnu ve valorizaci důchodů, která má mírně zvýšit příjem penzistů s nízkým příjmem a snížit důchod osobám s vyšším důchodem. Podle politiků by měla valorizace zpomalit pokračující zadlužení států.

Připomínáme, že podle údajů Ministerstva obrany  Česko darovalo Ukrajině materiál za zhruba 4,9 mld. Kč. Částka zahrnuje mimo jiné leteckou techniku, tanky, bojová vozidla a samohybné houfnice. V roce 2023 plánuje vláda pomoc Ukrajině ve výši kolem 2 mld. Kč.

© Kulturní komise ČR, z.s., 8.6.2023

Číst 286 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SVĚT

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 49 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %