Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Václav Klaus uváděl Třetí geopolitický summit o geoekonomice v Budapešti Doporučený

  • středa, zář 20 2023
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ , šéfredaktorka revue Fragmenty
Nerozluční bojovníci za zachování normálního a šťastného života bez válek a nesmyslných příkazů a zákazů jak žít Nerozluční bojovníci za zachování normálního a šťastného života bez válek a nesmyslných příkazů a zákazů jak žít foto archiv IVK
Ve dnech 21. a 22. září se koná v Budapešti Třetí geopolitický summit Conservative Political Action Conference (CPAC), který pořádá The Danube Institute a The Heritage Founndation. Václav Klaus zde ve čtvrtek 21. záři vystoupí s úvodním projevem k tématu Geoeconomics. Ve čtvrtek večer je také pozván na večeři s maďarským premiérem Viktorem Orbánem.

Vzpomínám na dobu před třemi lety, jak jsme záviděli Maďarům premiéra Orbána, kterému se podařilo založit Celosvětovou organizaci konzervativců Conservative Political Action Conference (CPACa na její První geopolitický summit v Budapešti. A jak  hned poté poprvé v historii od vzniku Americké konzervativní unie před téměř padesáti lety proběhl v Budapešti kongres konzervativní Republikánské strany USA na evropské půdě, který měl propojit tvrdé jádro amerických konzervativců s jejich evropskými sympatizanty. Bylo to poprvé, co se toto výroční shromáždění přesunulo do Evropy.

 

A především jak jsme byli hrdí na to, že Orbánovým velikým spolupracovníkem byl při této nelehké práci náš bývalý prezident Václav Klaus. Pouze jsme se ale obávali, že taková neuvěřitelná věc se pro intenzivní celosvětový odpor levicových neoliberálů neudrží dlouho při životě. Proto je  velice povzbudivou správou, že  zítra 21. září začíná v Budapešti již Třetí geopolitický summit tohoto celosvětového sdružení pravicových konzervativců a co víc, summit otevírá náš bývalý prezident  Václav Klaus, který je na závěr prvního dne summitu pozván na večeři s premiérem Orbánem.

Premiéra Viktora Orbána již řada amerických ultrakonzervativců a příznivců exprezidenta Donalda Trumpa vnímá jako svůj idol. Věřme, že myšlenky pravice se začnou opět šířit do politického a mediálního mainstreamu nejen v USA, ale i v neoliberální Evropě. A především i v našem mainstreamu  bude mít  stejně zasloužené místo náš bývalý prezident Václav Klaus jako má v Maďarsku Viktor Orbán.

Těšíme se na vskutku historický projev prezidenta Klause a na to kteří hosté budou přítomni na kongresu. Slibujeme o tom přinést zprávy.

© Kulturní komise ČR, 20.9.2023

Číst 592 krát
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)
Zveřejněno v SVĚT

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 69 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %