Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Dusilová plivá po Číně kde nedávno dostala milionový kšeft mj. i zásluhou Zemana Doporučený

Jak se asi té pravicové zpěvačce dívalo na podobné obrázky v Číně? Jak se asi té pravicové zpěvačce dívalo na podobné obrázky v Číně?

Tak se dozvídáme ale věci; prý vlastní vykořeněnost a vykořeněnost Sudet zpěvačka spojila v hledání příběhů v projektu Monument/um. K politice se vyjadřovat nechce, přesto nelituje, že ostře kritizovala prezidenta Zemana a to především ve vztahu k Číně. Nic proti tomu, kdyby to říkala zpěvačka, která by opravdu Čínou pohrdala a neštítila se od ní vydělávat miliony. Ale u zpěvačky, která se během Karlovarského filmového festivalu dne 7. července 2015 svěřila médiím s tím, že míří se svým ročním synem na pracovní cestu do Číny. Cíl cesty tehdy neprozradila, ale jak se ukázalo jela za miliony propagovat do Pekingu čínský výrobek inspirovaný Prahou, telefon Nubia Prague. Tedy jen osm dní poté, co zmizela z filmového festivalu, plnila dne 15. července 2015 čínský tisk tři česká jména – Martin Hošek (velvyslanec pro kulturu), Libor Sečka (tehdejší velvyslanec České republiky v Číně, nyní působí jako velvyslanec ve Velké Británii) a právě Lenka Dusilová.

 

Omluvte, prosím, kvalitu překladu. Google translator má přeci jen ještě nějaké mouchy a v redakci čínsky bohužel neumíme. „Lenka Dusilová je v Číně známá jako populární česká zpěvačka, která z hlediska marketingu a oslovení cílových skupin zasahuje zejména mladší aktivní generaci. Zdála se být tedy zřejmě vhodnou volbou pro čínského investora k představení telefonu pojmenovaném po českém hlavním městě,“ řekl mně se situací obeznámený zdroj.

Peking - velvyslanec ing. Libor Sečka se svojí dcerkou... Snímek Břetislav Olšer

Ostatně to potvrdila i sama Dusilová chlubící se  tím, že se jí povedlo dobýt velmi slavné čínské divadlo, když 19. července 2015 se pochlubila na Twitteru, že v minulých dnech odehrála se souborem Spitfire Company představení One Step Before the Fall na jevišti národního divadla Grand Theatre Tianjin.(Spitfire Company je umělecká skupina zahrnující fyzické, experimentální a taneční divadlo. Mezi charakteristické znaky tvorby patří kladení důrazu na fyzické jednání na jevišti, experimentování s novými divadelními prostředky, existenciální rovina postav, snaha o propojování různých žánrů a hledání nových vizuálních podnětů…)

V čínštině se píše o návštěvě slavné pražské zpěvačky Lenky Dusilové na konferenci představení nového telefonu čínské společnosti.Tam Měla společně s Markétou Vacovskou hlavní roli a všechny prý doslova uchvátila. „Obě představení sklidila úspěch a vyprovokovala diváky i odbornou veřejnost k následné dlouhotrvající diskuzi,“ hodnotili čínské turné členové Spitfire Company a pro úspěch pak i s Lenkou Dusilovou přejeli ukázat své umění do Pekingu, kde se odehrála další dvě představení.(Markéta Vacovská je herečka, performerka, absolvující studentka Katedry pantomimy HAMU a členka souboru progresivního divadla Spitfire Company, kde také létá na lanech, boxuje a vydává se ze svých fyzických možností…)

Jedno se tak Dusilové musí nechat – i přes to, že je kvůli svým výrokům na udílení cen Anděl za pomatence, který ničemu nerozumí, čich na dobrý obchod skutečně má a zároveň dosáhla i mezinárodního věhlasu v až tak daleké asijské zemi, o kterém se dalším českým umělcům může jen zdát.Byť se sama nebrání ve svých neomalených výrocích dehonestovat prezidenta Zemana i Čínu… V duchu jí blízkému heslu: „Zrob susedovi dobře, osere ti plot…“

Výsledek obrázku pro foto lenka dusilová koncert pro budoucnost

Když jde o kšeftování s mobilními telefony, hned mě napadne jiná dáma a stejná krevní skupina s Dusilovou –  Albrightová. Obě ženy jsou silně havloidní, stejně tleskají „humanitárnímu bombardování“ Srbska. Zejména vzhledem k jejich obchodním aktivitám; všemožné angažování na straně Albánců se bývalé šéfce americké diplomacie na stará kolena vyplatilo. Kdypak si koupí Dusilová čínskou firmu Nubia, zaplatit by mohl svými Anděly…?Z americké poličky s krví na svých rukách si můte vzít příklad; když za 20 milionů eur (485 milionů korun) prodala firma Albright Group jako spoluvlastník firmy Ipko, hlavního mobilního operátora v Kosovu, svůj vlastnický podíl. (Kosovský Telekom má více než milion předplatitelů v mobilní síti a asi 100 tisíc uživatelů pevných linek, a což teprve předplatitelé čínského telefonu Nubia Prague, za jehož propagaci by se Dusilová určitě nemusela chudobou dusit…) http://www.rukojmi.cz/clanky/4921-jak-jsme-meli-zdraveho-prezidenta-co-ve-velkem-nevadilo-ted-v-malem-vadi

Výsledek obrázku

Držitelka šesti prestižních Andělů na předávání cen před třemi lety Miloše Zemana kritizovala za podlézání nesvobodným režimům, prezident ji označil za chudinku holčičku. Od té doby se zpěvačka k politice nevyjadřuje. „Nelituji toho, byla to důležitá zkušenost. Rozhodně nejsem politický aktivista, ale přijde mi důležité vyjádřit se jako občan. Tušila jsem, že negativní vazba bude silná. Jenomže s rezistencí k takovému náporu se nenarodíte, musela jsem řešit různé strachy,“ přiznává ve Výzvě introvertní muzikantka. Kecy a jen plané kecy...

V poslední době se i kvůli zdravotním problémům hodně soustředila na sebe a na hledání vlastních kořenů. Její dědeček přišel do Československa s Rudou armádou, po válce babička zemřela a maminka byla sirotek. Ani Lenka nevyrůstala s otcem. Teď, když má malého syna, říká: „Muži se v naší rodině jaksi nevyskytovali, všechno musí táhnout ženy.“ Podobně vykořeněné jí připadají Sudety, kde chce sérií koncertů v projektu nazvaném Monument/um pomoci čtyřem chátrajícím unikátním památkám. Sama má v Sudetech kořeny, pochází z Karlových Varů. Že by něco na způsob Daniela Hermana, co jako běžný čestný host Sjezdu Landsmanšaftu zdravil německy bývalé henleinovce: „Milí přátelé…?" Shánět peníze na opravu památek Lenka začala po natočení klipu Indiánky na zámku Duchcov. Klip je z její poslední desky, kterou před čtyřmi lety vydala s kapelou Baromantika.

„Chystali jsme pomalu další album, ale docházela mi energie, musela jsem řešit svoje problémy se zdravím a svůj osobní život. Teďvystupuji sólově. Ale slevila jsem z představy, že příští deska bude solitérská, pozvala jsem několik lidí, se kterými budu spolupracovat,“ nastínila Lenka Dusilová své plány. Kde jinde, než na webu Seznam/Zprávy - v bulvární  Výzvě se budu Dusilová zpovídat; znáte anální pisálky kolem Slonková, Kubík, Kubíková  a spol…: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-me-rodine-chybi-muzi-uz-po-generace-ji-tahnou-zeny-lenka-dusilova-o-zivote-bez-korenu-a-sudetech-76411?dop-ab-variant=17&seq-no=1&source=hp

Cítila se snad Dusilová po tzv, sametovém Koncertu pro budoucnost tuším v roce 2016 jako v jedné ze svých nejnovějších písní V hodině smrti? Asi je jen mimo, když z Medvídka z Bogoty padá bílý sníh… Je patrně prototypem dívky, která se řídí rčením: „Dřív se dívky červenaly, protože se styděly, dnes se stydí, protože se červenají …“ Spolu s dalšími politickými šašky a „významnými umělci“ totiž 17. listopadu 2017 vystoupila na Koncertu pro budoucnost se svým ansámblem Lenka Dusilová & Baromantika a pranic se nestyděla. A to ani proto, že se mluvčí té trapné trachtace často vymezovali hlavně proti Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi. V tom ještě mohla být s řečníky zajedno i s faktem že mezi českými zástavami a vlajkami Evropské unie se objevily i transparenty s texty proti prezidentu Zemanovi.

„Naše heslo – Miloši, pusť veslo,” stálo na jednom z nich. Psala těsně před odletem do Číny, kterou v tom období navštívil právě i Miloš Zeman, na něhož však v té době pokrytecky plivala.

Je prý skvělá zpěvačka. (Můj vkus je poněkud jiný, jsem spíš na klasiku; syn je houslista a stačí mi reference ze symfonických koncertů, na nichž hrál třeba v pražském Obecním domě, v Tokiu, Pekingu, Soulu či v ománské Royal Opera Muscat house). Dusilová mi však při ceremoniálu Anděl 2016 pouze prokázala svůj vřelý vztah k playbacku a čtecímu zařízeni, když si musela svůj politický text napsat na kus papíru:

„Mám na srdci pár slov. Je to důležitý. Nesouhlasíme s tím, že se prezident naší země ve svém úřadu chová nedůstojně a i naším jménem podlézá režimu popírajícímu svobodu a demokracii. Jestli se to nelíbí ani vám, prosím, nebojte se dát najevo svůj názor. Děkujeme,“ přečetla z lístečku, pak převzala cenu Anděl 2016 od Akademie populární hudby a vůbec se nezačervenala, že země, kterou pomlouvá, jí jede na ruku se slušným byznysem…

Výsledek obrázku pro foto daniel kroupa dusilová koncert pro budoucnost

 
Vůbec Dusilové na koncertu k 17. listopadu taktéž nevadilo, že bývalý politik Daniel Kroupa na pódiu směšně patetického Koncertu pro budoucnost vášnivě apeloval, aby lidé nevolili zájmy „totalitní Číny a ruské autoritářské společnosti”. Ani brvou nehnula, přičemž moc dobře věděla, jaké nedávno sama v Číně prožívala finanční žně. (A že ji vůbec kvůli čínským kšeftům na pódium pozvali, přitom ani nerozvinula tibetskou vlajku; naopak havloidní partička odmítla stejně zprofanovaného kandidáta na prezidenta Horáčka…? Možná i proto, že je údajně ve vázacím aktu StB veden pod krycím jménem „sázkař“…)
 
Ví pan žvanivý Daniel Kroupa o násilí v USA, když apeluje, aby lidé nevolili zájmy totalitní Číny a ruské autoritářské společnosti…? https://www.google.cz/search?q=ferguson+riots&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7Rh3VNTVFOT4yQOu0oKQCQA když už řeční o něčem, o čem nemá páru, tak proč si nezjistí, že autoritářské Rusko má na jen šest zahraničních vojenských základen a Čína svoji vůbec první v africkém Džibutsku…? Kolik stovek že jich mají Spojené státy od Evropy až po Jižní Koreu a Japonsko…? Vojenské základny USAJe pan Daniel Všeznalý alespoň v obraze, kolik je vražd v USA díky tamnímu druhému dodatku americké ústavy? Vraždy v USA a druhý dodatel jejich ústavy…
 
Peking - Zakázané město... Snímek Břetislav Olšer
 
Samozřejmě, že také ví, na kterém místě na světě je dnes Čína totalitní Čína v ekonomickém růstu, ale nahlas to ve své prozápadní orientaci neřekne, ani kdyby mu nabízeli hory doly… Že totiž podle údajů Mezinárodního měnového fondu (MMF) ze dne 6. 12. 2014 předběhla čínská ekonomika tu americkou, která světu dominovala od roku 1872, kdy ji z pomyslné první příčky sesadila V. Británie… http://byznys.ihned.cz/c1-63221970-usa-cina-nejvetsi-ekonomika-sveta-po-150-letech
 

Foto: archiv autora 

https://www.expres.cz/lenka-dusilova-a-cina-0rw-/celebrity.aspx?c=A160419_192902_dx-celebrity_kphttp://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/1537-lenka-dusilova-sice-cine-nepodleza-jako-prezident-zeman-avsak-jako-on-se-stara-o-jeji-ekonomiku-kdyz-pomohla-propagovat-jeji-novy-telefon-nubia-prague-a-nebylo-to-zrejme-jen-za-dobre-slovohttp://www.rukojmi.cz/clanky/1476-v-roce-1942-by-hajlovala-strachy-z-plynove-komory-ted-ji-nic-nehrozi-a-dela-ze-sebe-hrdinku-treba-se-stane-stazistkou-v-bilem-domehttp://www.rukojmi.cz/clanky/797-cina-pry-dnes-dusi-svobodu-pricemz-nevadi-ze-usa-to-cini-uz-dve-ste-od-50-let-i-s-nato

Číst 8357 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v UMĚNÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %