Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Hradozámecká noc ve Valdštejnské zahradě Doporučený

  • středa, srp 26 2015
  • Napsal(a)  Denisa Čermáková, Odbor vnějších vztahů a služeb
Nejkrásnější sál Senátu- Rytířský sál Nejkrásnější sál Senátu- Rytířský sál snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Ve Valdštejnské zahradě v Praze se uskuteční tuto sobotu 29. 8. 2015 Hradozámecká noc. Veřejnosti se ve večerních hodinách otevře i Valdštejnský palác. Areál sídla Senátu bude veřejnosti přístupný od 19 do 23 hod. a program se letos bude odehrávat především ve Valdštejnské zahradě. Ve 20 hod. před salou terrenou začne hlavní šermířské vystoupení skupiny historického šermu Sinister. Od 20.30 hod. rozezní zahradu koncert komorního souboru Musica Bohemica.

 Akci připravuje Senát Parlamentu ČR ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v rámci celorepublikové Hradozámecké noci 2015. Barokní Valdštejnská zahrada, kterou společně s Valdštejnským palácem nechal v 17. století vybudovat vévoda Albrecht z Valdštejna, se 29. srpna otevře veřejnosti v noci. 

Veřejnosti budou ve večerních hodinách zpřístupněny i historické prostory Valdštejnského paláce. V rámci zdejší prohlídkové trasy, která bude přístupná bez průvodce, se zájemci mohou těšit mimo jiné na Hlavní sál, Rytířskou síň či Mytologickou chodbu. Prohlídkové trasy jsou zajištěny i pro handicapované spoluobčany.

V každou celou hodinu, naposledy ve 22 hod., si budou zájemci moci poslechnout přibližně patnáctiminutovou přednášku v Hlavním sále. Ta přiblíží historii paláce, který je v současnosti sídlem Senátu Parlamentu ČR.

Vstup zdarma. Bližší informace na www.senat.cz  a www.hradozameckanoc.cz.

Žádáme návštěvníky, aby si s sebou nebrali velká zavazadla, návštěva zahrady i paláce bude umožněna pouze příchozím s příručními zavazadly.

Číst 9735 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v UMĚNÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %