Revui Fragmenty naleznete rovněž  na    Twitteru  a    Facebooku

  Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU  

  Institut Václava Klause

Kočičí útulek se na nás obrátil se zoufalou prosbou Doporučený

  • úterý, led 10 2017
  • Napsal(a)  Eva Severová
Kocourek zachráněný díky skrýšovskému útulku Kocourek zachráněný díky skrýšovskému útulku snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Moc Vás prosíme o pomoc, jediný kočičí útulek na Vysočině ve Skrýšově u Polné se opět začíná plnit a lidé do něj vozí nalezené nežádoucí vánoční dárky vyhozené na mráz a do sněhu. To, co se děje letos, nemá obdoby, lidé, místo aby kastrovali, šetří, a nyní odhazují koťata všude, kde se dá. Denně, opravdu denně, máme příjmy, z popelnic, lesů, naházené na skládky v pytlích, krabicích. Obracím se na Vás se zoufalou prosbou.  Letošní rok je nejhorší, co jsme za existenci útulku zažili. Jiné roky již nebylo v útulku kotě, všechny se rozjely do domovů a další byly až na jaře. Letos nám od července navozili lidé již 242 nalezenců ze škarp, lesů a popelnic a hlásí další a další nalezená prochladlá koťata naházená všude možně. Jen za tento víkend jich dovezli 11. Vozí je lidé z celé ČR. Jsme jedním z největších útulků v ČR a vozí nám nalezené, zbídačené a vyhozené kočky od škarp, popelnic, z příkopů opravdu ze všech koutů země. Je až neuvěřitelné, jak se jich lidé dokáží zbavit zcela nemilosrdně takřka kdekoliv. Kapacita našeho zařízení je pro 250 takto opuštěných kočiček (ale někdy nám pod rouškou tmy uvazují u plotu i pejsky, nebo je lidé najdou uvázané někde  u stromů a zavezou k nám). Situace je opravdu kritická. Kromě toho zítra přijímáme kočičky po zemřelé paní, která jich měla na chov 22.

 

NÁKLADY JSOU OHROMNÉ,ALE NEMŮŽU LIDEM ŘÍKAT VYHODTE JE K LESU ZPÁTKY. To je pro nás velká rána (kastrace kočky stojí 1000 Kč, odčervení, odblešení, očkování, čipování a patrně i léčení některých z nich) a nikdo z úřadů nepřidá ani korunu.

(Pozn. redakce: Je neuvěřitelné, že se v 21. století nalezne takový kraj jako Jihlava, který se o tento závažný problém nezajímá a nepomůže finančně tomuto útulku, když nikde jinde v kraji nic jiného není.)

Od jara máme příjmy zbídačených tvorečků takřka denně, i nyní v lednu vozí další a další  koťátka a po vánocích telefon jen zvoní s prosbou o přijetí nalezenců. Pomáháme ze všech sil, ale situace je velmi zlá, nedokážeme to bez další pomoci. Více o našem útulku naleznete na našich stránkách  zde  :www.navysocine.cz nebo https://www.facebook.com/kociciutuleknavysocine

Moc  prosíme i o sebemenší pomoc,dlužíme již za veterinární péči desítky  tisíc Kč viz faktury níže. Pokud nemůžete pomoci jako firma, pomozte za sebe, jako člověka, i maličko, pomůžete tak zachránit další kočičí životy, zaslouží si naši pomoc ČÍSLO ÚČTU ÚTULKU JE  2300742603/2010.  Potvrzení pro finanční úřad Vám vystavíme.

Podařilo se nám nakoupit díky pomoci lidí uhlí, granule, kočkolit, drogerii i uhradit elektřinu a hlavně jsme díky pomoci hodných lidí koupit nový kotel, aby se konečně dařilo vytápět celý útulek, ale mezitím nám narostl dluh za veterinární faktury. Lidé si neuvědomí, že když malá kťata vyhodí na mráz, jsou za chvíli nemocné. Momentálně dlužíme za tyto faktury.

Moc vás prosíme o pomoc,abychom k nově přijatým marodům mohli volat lékaře. Za minulých 6 měsíců jsme vykastrovali 96 koček ,umístili 29 dospělých a 78 koťat do nových rodin. Situace je opravdu zoufalá a nevíme jak hradit náklady, proto se omlouváme za oslovení a prosíme o pomoc s úhradou veterinární faktury .Kotel,krásný a silný již stojí v útulku,bohužel ještě potřebujeme 20 000 na jeho uvedení do provozu,/rozvody a firmě za práci/Moc prosím pomozte nám realizovat teplíčko  kočičkám v útulku.Těch co umírají prochlazené venku bez pomoci je tolik,hlavně malá koťátka,je tolik,my máme kapacitu a spoustu ochotných rukou jim pomoci,bohužel bez pomoci vás,dobrých lidí to nedokážeme,města nepomohou,jejich pomoc se vztahuje pouze pro psí útulky. 

Pokud byste kdykoliv potřebovali pomoci s umístěním Vašich, či nalezených kočiček, můžete se na náš útulek obrátit. Za pomoc Vám můžeme udělat reklamu na stránkách i v útulku, kam chodí opravdu hodně lidí

Moc prosíme, pomozte nám, potřebujeme zaplatit lékaři za nejnovější případy zbídačených nalezenců, potřebujeme nakoupit krmení a uhradit náklady na provoz. Stačí, opravdu kdyby každý pomohl maličko, a můžeme jich zachránit mnoho. Kapacitu na to máme, ale bez pomoci to nedokážeme. 

Moc Vás prosím,zda by jste nám nemohli pomoci, přispět na náš účet jakoukoliv možnou pomoc,nebo zda aby jste nevěděli o někom,kdo by pomohl,potrvrzení pro finanční úřad rádi zašleme.Moc,opravdu moc děkujeme za sebemenší pomoc na náš účet 2300742603/2010 .Moc prosíme o pomoc.Děkuji Eva

                                                                               Za všechny v útulku Vás moc prosí Eva Severov

IČO 03731821, telefon do útulku 607418196 prosíme o komunikaci na email do útulku pomoc.kocickam@seznam. cz

 Děkujeme Vám předem

1. KOČIČÍ ÚTULEK na Vysočině z.s.

Skrýšov 12

588 13 Polná

IČ: 03731821

Tel. +420 607 418 196

www.navysocine.cz

https://www.facebook.com/kociciutuleknavysocine

č.ú. 2300742603/2010

 

Číst 8294 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Právě přítomno: 36 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

   

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %