Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Už jste otevřeli oči páni poslanci? Kdy bude konečně zpřísněn zákon na ochranu zvířat?! Doporučený

  • pondělí, dub 02 2018
  • Napsal(a)  DENISA SRNKOVÁ , SOS for PETS, z.s.
Takové bestiální věci se dějí denně, jen o tom média neinformují Takové bestiální věci se dějí denně, jen o tom média neinformují

V posledních dnech se doslova roztrhl pytel s ohlášenými případy týraných psů. To se svět zbláznil? Ne, nezbláznil. Bohužel, takové věci, které byly v posledních dnech zmedializované, se dějí denně. Jen se o tom moc nemluví… Připomeňme si například kauzu z letošního ledna, kdy byli zabaveni psi pro týrání v Kamenici nad Lipou. Bylo zde zabaveno 212 psů, zejména čivav, tzv. módního plemene. Psi žili ve sklepě v klecích, byli podvyživení, trpěli kožními problémy, parazity, neměli téměř žádný přístup k vodě a o veterinární péči nemůže být žádná řeč. A důvod? Levný stroj na peníze. Je smutné, že Česká republika, která se prezentuje jako národ pejskařů, vůbec dovolí, aby bylo se psy takto zacházeno. Nejhorší na tom celé je, že patřičné státní orgány byly na zoufalou situaci několikrát upozorňovány od lidí žijících v okolí. Jak je možné, že i přes mnoho upozornění a hlášení se vlastně téměř dva roky nic nedělo? Kde je tedy chyba? Možná v neinformovanosti občanů? Nedostatečných zákonech?

 

Další otřesný případ se odehrál v Děčíně, kdy strážník odhalil zuboženého ani ne ročního psa, který dle jeho vlastních slov mlel z posledního. Pes musel okamžitě podstoupit operaci. Měl zlomenou čelist, vykopnuté zuby, poškozené oči (jedno oko mu muselo být vyjmuto), hematomy a mnoho dalších starších zranění. Nechci ani pomyslet na to, čím si musel ten pes projít. Každopádně vždy se nejhůře hojí šrám na duši.

https://decinsky.denik.cz/zpravy_region/na-lecbu-zbiteho-psa-porada-decinsky-utulek-sbirku-20180306.html

A co to otřesné video? Mladého muže v Prachaticích natočil jeho kamarád, jak svého psa škrtí a kope do něj. Video dal na FB, to ho usvědčilo. Na videu se jednalo o tříměsíční štěně labradorského retrívra. Štěně se dostalo do rukou lékařky ve Vimperku, kde se jim ho podařilo stabilizovat. K původnímu majiteli se už nevrátí.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/530683/pro-tyrana-stenete-3-roky-natvrdo-jakub-24-z-prachatic-musi-zaplatit-lide-podepisuji-petici.html

A otázka zní: Budou viníci adekvátně potrestáni? Dovolí zákon vůbec tyrany řádně potrestat? Zatím je v případech podáno trestní oznámení. Ale nic významného se neděje. Konkrétně pro tyrana štěněte lidé podepisují petice - 3 roky natvrdo! No a tím to zatím končí. Za pozitivní považuji, že se o případech začíná mluvit. Už nejsme v době, kdy zavíráme před bolestí němých tváří oči, ale snažíme se jednat.

Co vy na to, páni poslanci. Jak dlouho budou ještě bezbranná zvířata trpět? Nenastal už konečně čas na zpřísnění zákona na ochranu zvířat? 

Za SOS for PETS, z. s.

Denisa  Srnková

******************************

Danuše Herpe Jungmannová
SOS for PETS, z. s.
Předsedkyně - Vereinvorsitzende
Zalužanská 404
CZ-403 39 Chlumec
Tel: +420608901091
Handy: +4917623231294
IČO: 22743901
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://www.sos-for-pets.de/ http://sosforpets.webnode.cz/
Číst 10270 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 91 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %