Revui Fragmenty naleznete rovněž  na    Twitteru  a    Facebooku

  Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU  

  Institut Václava Klause

Tisíce zvířat trpí při testování kosmetiky, následně jsou zabity a rozřezány... Doporučený

  • středa, pro 02 2020
  • Napsal(a)  Barbora Bartušková Večlová
Králíček je nejdříve testován na oční citlivost (vypálí mu oči), pak ještě na kožní a takto umučený je nakonec rozřezán... Králíček je nejdříve testován na oční citlivost (vypálí mu oči), pak ještě na kožní a takto umučený je nakonec rozřezán... převzato z publikací Svobody zvířat

Dnes ráno (2. 12. 2020) na ochranu zvířat PETA, Cruelty Free Europe (včetně české organizace Svoboda zvířat) a přes 450 kosmetických značek (včetně Dove, Simple a Body Shop) poslaly otevřený dopis Evropskému parlamentu, Evropské komisi a Evropské radě s požadavkem na dodržování zákazu testování kosmetiky na zvířatech. Tento zákaz je totiž nyní v ohrožení ačkoli je testování složek kosmetických produktů na zvířatech zakázáno. Nařízením o kosmetických přípravcích, Evropská agentura pro chemické látky a Evropská komise prosazují názor, že i u složek využívaných výhradně v kosmetickém průmyslu má být v souladu s nařízením REACH (Nařízení o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek) dále možné testovat je na zvířatech. Má jít o případy, kdy existuje riziko, že pracovníci zapojení do výrobního procesu budou vystaveni působení těchto složek. Pokud jde o kosmetické složky používané i v jiných typech produktů než je kosmetika, mohou být testovány na zvířatech bez ohledu na jejich případné působení na pracovníky.

 

Dopis vyzývá Evropskou komisi a Evropskou chemickou agenturu, aby přestaly požadovat toto testování na zvířatech pro široce používané kosmetické složky kvůli REACH. Tisíce potkanů a králíků, včetně březích zvířat, jsou nyní kvůli tomuto požadavku odsouzeny trpět při testech, při nichž jsou násilně krmeny kosmetickými složkami a následně zabity a rozřezány.

Nejdříve jsou králíčkovi  chemicky vypalovány oči, současně s tím je mu ničena kůže a po tomto nelidském mučení je řezán a zkoumán... To se děje ve 21. století, kdy jde tyto pokusy simulovat na počítačích!

"Testování na zvířatech kvůli kráse je jednoduše špatné, říká Dr. Julia Baines z organizace PETA. (Redakce Fragmentů dodává, že je bestiální, a nelidské a v takto vystupňovaném účinku zbytečné.)

PETA spojuje své síly se soucitnými společnostmi a požaduje laskavý přístup k testování kosmetiky, který šetří životy citlivých zvířat a zahrnuje pouze testy bez použití zvířat, tak jak to vyžaduje zákon.“

Jaké peklo má již za sebou tato opička a co jí ještě čeká než ji umučí k smrti? Kde jsou všichni humanisté, kteří mají tolik soucitu ke kdejakým vraždícím fanatikům, ale  utrpení bezbranných zvířat je nezajímá.  

Barbora Bartušková Večlové ze Svobody zvířat dodává: „Za zákaz testování kosmetiky na zvířatech a prodeje této kosmetiky v EU bojovali organizace po celé Evropě desítky let. Veřejnost vnímala přijetí těchto zákazů velmi pozitivně, protože testování kosmetiky na zvířatech považuje většina lidí za zbytečné a neobhajitelné. Je naprosto nepřijatelné, aby se situace vrátila o mnoho let zpět.

Jak je zmíněno v dopise, svět se od testování na zvířatech odvrací. V roce 2018 vyzval Evropský parlament k celosvětovému zákazu testování kosmetiky na zvířatech od roku 2023. Světový průzkum veřejného mínění ukázal, že 84% respondentů by nekupovalo kosmetické výrobky, pokud by věděli, že byly testovány na zvířatech.

 Otevřený dopis podpořený také Eurogroup for Animals, Humane Society International:

https://www.dropbox.com/s/gbpznbxkvi32fcf/Open%20Letter%20%20Cosmetics%20Animal%20Testing%20Ban%20Effectively%20Shredded.pdf?dl=0
Další informace: https://svobodazvirat.cz/zakaz-testovani-kosmetiky-na-zviratech-v-eu-realne-ohrozen/
Kontaktní osoba: Barbora Bartušková Večlová, tel. 777 835 651, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Číst 4127 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Právě přítomno: 30 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

   

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %