Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Když se spojí milovníci zvířat, dějí se zázraky Doporučený

Pomozme jim změnit život bez bolesti s stresů Pomozme jim změnit život bez bolesti s stresů převzato ze stránek Svoboda zvířat
Je až překvapivé kolika lidem není osud laboratorních zvířat lhostejný a všem za tyto mnohdy nelidsky týrané němé tvory za to děkujeme. V současné době se snaží spolek Svoboda zvířat rozjet celoevropskou kampaň Evropu bez pokusů na zvířatech. Jde o zákaz zbytečných a mnohdy velice bolestivých pokusech na živých zvířatech místo provedení téhož simulacemi na počítačích. Smyslem akce je především to, že i zoologové, lékaři a kosmetici si musí uvědomit, že žijí ve třetím tisíciletí a naučit se pracovat s novou výpočetní technikou. A povinností politiků je vytvořit zákony, kterými je k tomu dotlačí. Samozřejmě je jasné, že nejde stoprocentně odbourat například nácvik lékařů u nových operačních metod některých orgánů jako srdce, mozku a dalších na prasátkách a že zkouška nových vakcín proběhne nejdříve na zvířatech, aby byly povoleny aplikace na lidech. To jde ale o málo případů a lékaři se snaží, aby tato zvířata přežila, aby mohli zaručit, že i lidé přežijí a získali povolení prvních operací na nich. Jako fyzik však vím, že většinu mnohdy mnohaleté práce při jejich studiu a následné výrobě léků jde ale ve třetím tisíciletí dělat na počítačových modelech místo mnohdy nelidsky bolestivých pokusech na zvířatech. Nejde jen o pejsky či opičky, ale zejména o naprosto bezcitné chování k myškám a potkanům či králíkům... Ty neberou povětšině laboranti jako cítící bytosti. Proto mne potěšil dopis paní Dominiky Juhásové ze Svobody zvířat, že se její úsilí o sehnání peněz na výše uvedenou kampaň podařilo a akce za zamezení pokusů na zvířatech se může rozjet. Uvádím dopis v plném znění. 
Dobrý den! Musím se s Vámi podělit o skvělou zprávu! Do dnešního dne se podařilo vybrat celých 721 721 Kč  na kampaň za Evropu bez pokusů na zvířatech. S takovou částkou to rozjedeme opravdu ve velkém a Evropskou občanskou iniciativu podepíše dostatek lidí, aby konečně skončilo týrání zvířat v laboratořích. V něco takového jsem vůbec nedoufala. Myslela jsem, že lidé považují pokusy na zvířatech za nutné zlo. A že stěží vybereme 97 tisíc, což byl náš původní cíl. Ale výsledek mi ukazuje, že lidi týrání zvířat v laboratořích opravdu trápí. Dosud 1268 lidí bylo ochotných darovat svoje peníze na to, aby tohle peklo skončilo! Peníze na kampaň tedy máme a brzy to rozjedeme :-). Nicméně pokud ještě chcete přispět, máte poslední možnost - i kdyby to měla být jen desetikoruna  díky níž zajistíte podpis jednoho člověka pod naši iniciativu. 
 
Vím, že Vám na zvířatech opravdu záleží a chcete pro ně lepší budoucnost. Loď právě odjíždí a tohle je Vaše možnost naskočit. Tak co? Přidáte se?  Pak klikněte na:  JDU DO TOHO
Dominika Juhásová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Co k tomu, kromě poděkování za plačící zoufalá zvířata dodat? 

Snad ještě to, že má  plnou mediální podporu naší Kulturně-hospodářské revue Fragmenty v rubrice Pláč zvířat.  Tam jsme umístili i její včerejší článek PODPOŘTE PROSÍM UKONČENÍ ZBYTEČNÝCH UTRPENÍ ZVÍŘAT V LABORATOŘÍCH, ZEJMÉNA KOSMETICKÝCH, KDE NEJDE O VÝVOJ LÉKŮ ZACHRAŇUJÍCÍCH ŽIVOTY.

Kdysi jsme mediální podporou zachránili spolu s dalšími milovníky zvířat několik kamionů chrtů týraných a bestiálně zabíjených ve Španělsku po neúspěšných závodech a také ročně 20 000 psů a koček střílených na Slovensku po 14 dnech v útulcích. Pak jsme spolubojovali také úspěšně proti množírnám psů a nyní má naši podporu tato akce. Posíláme naši revui všem politikům, kulturním pracovníkům a do redakcí takřka všech médií a doufáme, že i jako v předchozích letech se i nyní někdo z vlivných osobností najde, kdo projeví zájem. Víme, že to nebude lehké, neboť půjde o změnu legislativy a bude to proto boj obtížný neb v tom pojedou miliardy vysoce movitých firem, ale kdyby to pomohlo alespoň zamezení nevětších excesů, které se naprosto zbytečně na zvířatech dějí, bude to pro nás velká odměna. Takže paní Juhásová Jdeme s vámi do toho :-)

Číst 2672 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 33 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %