Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Dámy pozor, alkohol ničí Vaší pleť i figuru Doporučený

Dámy pozor, alkohol ničí Vaší pleť i figuru Foto-Facebook Tess Holiday

To že alkohol působí nejen na psychické, ale i na fyzické zdraví mužů vidíme kolem sebe dnes a denně. Já alespoň neznám pivaře bez bříška, o autohaváriích a rozvodech kvůli alkoholu nemluvě. Málo je ale známo, že alkohol ubližuje na kráse i ženám a to nejen tím, že podporuje díky působení na mozková centra hladu až o 30 % větší chuť k jídlu, ale zejména dehydratuje pokožku a jejich pleť tímto vysoušením hrubne, dochází k  zarudnutí na tvářích a kolem nosu, vzniku lupů, ekzémů či růžovky. Alkohol ovlivňuje některé hormony, které se při jídle uplatňují jako ghrelin,  leptin a pozor i inzulin. Neustále čteme o nových a nových dietách a přehlížíme, že alkohol je jedním z největších spouštěčů přejídání. Většinou se mylně domníváme, že po alkoholu usneme i přes problémy jako zabité, ale to trvá krátce. Dojde sice k rychlému navození hlubokého Non-REM  spánku a navození rychlé svalové relaxaci. Po ní ale vznikají mírné či výraznější svalové křeče nebo naopak ztuhnutí svalů a díky tomu předčasně nastupuje druhá fáze spánku  REM  (Rapid Eye Movement, rychlé oční pohyby), která je mělká, zdají se při ní sny a sebemenší šramot nás lehce budí. Mnohdy si musíme proto vzít i uprostřed noci prášek na spaní. Alkohol navíc tlumí vylučování antidiuretického hormonu (adiuretin, ADH) z mozku nutícího ledviny ke zvýšené tvorbě moči a nucení na močení nás častěji budí a vede i k dřívějšímu probuzení.  Což má negativní vliv na spánek a  tedy na regeneraci nejen celého těla včetně pokožky.   

Samozřejmě se to netýká vypití 1-3 deci vína nebo 1 piva či občasného přehnání této dávky při oslavě, ale každodenní vyšší příjem alkoholu zapracuje na pleti i na postavě každé z nás. Pokud se to stane občas po nějaké oslavě, zasmějeme se tomu, natřeme si víc krémem obličej a za dva dny jsme zase OK, ale pokud začneme nepřiměřeně pít pravidelně, dojde k chronickým spánkovým poruchám, k  chronickým únavovým syndromům a s tím souvisejícím poruchám nálad, depresím, panické úzkosti a posléze i ztrátám paměti.  Ne všechno musí dělat jen ten zlý Němec  Alzheimer. Alkohol poškozuje totiž nejen játra, slinivku, ústa, jazyk, hltan, prsa, hrtan a jícen a přispívá ke vzniku rakovin v nich, ale především mozek.  Pánové jdoucí z hospody mají sice spoustu řečí a kuráže, ale ve skutečnosti dokáží po příchodu domů jen usnout, pokud předtím ještě někoho neurazí či něco nezdemolují. Je jasné, že to ovlivňuje nejen vztahy v rodině, ale i na pracovišti. Na pracovišti se takového člověka zbaví vyhozením z práce, v rodině je to složitější a vede to k velkým a zbytečným problémům, povětšině končícími rozvodem.

 A teď musím ještě vysvětlit proč u alkoholiček nefungují dobře ani ty nejlepší redukční diety. Nejde jen o příjem kalorií (jedno pivo vydá kaloricky jako porce dortu) Víno a panák zhruba polovinu. Odmyslím-li si duševní lenost a nedodržování předsevzetí, pak i pro ty disciplinované platí, že alkohol uvolní velké množství chemické látky zvané dopamin, která volá po sladkostech.  Alkohol vede k rychlejšímu ukládání tuků v játrech, čímž sníží jejich funkčnost a dochází k vyššímu ukládání tuků v lidském organizmu a s tím související obezitě. O ateroskleróze, infarktu myokardu nemluvě. Pokud se snažíte shodit pár přebytečných kilogramů, zkuste proto omezit  alkoholPřestanete mít chuť na sladké a snížíte pocit hladu až o 30 %. 

Nechci vyvolat článkem to, abychom se stali národem abstinentů. Tu nudu si nedovedu a ani nechci představit. Umírněná konzumace alkoholu je naopak zdravá. Snižuje nebezpečí infarktu. Ale pít bychom měly milé dámy pokud možno s mírou a když začneme pozorovat, že špatně spíme, případně příliš často v noci běháme na WC, měly bychom zmírnit  a neléčit své problémy pouze alkoholem. Možná se budeme chvíli převalovat ze strany na stranu, než se nám podaří usnout, ale náš spánek bude více osvěžující a následující den budeme bystřejší a více odpočaté, výkonné a bez depresí. Na okolí tím pádem budeme milejší a ono na nás a staneme se opět šťastnými a oblíbenými lidmi.

Číst 10521 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %