Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Jak poplivat soudnost - Masarykova Universita dala medaili lichváři Doporučený

Prezident Kiska v zajetí svých podniků Prezident Kiska v zajetí svých podniků obrázek převzat z článku pana Olšera

Jak poplivat soudnost: Mazaný lichvář, zakladatel splátkových společností Tatracredit, Triangel, Quatro, z nichž vydělal nehorázné sumy, slovenský prezident Andrej Kiska, převzal koncem ledna 2019 na půdě Masarykovy univerzity (MU) v Brně velkou zlatou medaili, kterou univerzita uděluje za zásluhy o demokracii, lidstvo a vzdělanost. V minulosti stejné ocenění získali například tehdejší ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightová a bývalý rektor a dnešní předseda ODS  Petr Fiala, tehdy třináctý ministr školství v Nečasově vládě. Podle rektora Mikuláše Beka si Kiska medaili zaslouží za své civilní a lidské pojetí politiky. Je hanbou MU, že mazaný lichvář  bojující podle vlastních slov proti korupci a populismu dostal zlatou medaili pro své civilní a lidské pojetí politiky. „Přijímám tuto medaili s vděkem vůči všem, kteří v době poznamenané zklamáním a zahlcené nenávistí vyznávají a praktikují demokratický étos, bez něhož by se ty hodnoty dávno ztratily,“ uvedl Kiska a  v projevu dále varoval před populismem a podrýváním důvěry ve stát.  Neuvěřitelné, jak má zloděj odvahu, křičet chyťte zloděje. Především by se však měla stydět Masarykova univerzita za svého rektora Mikuláše Beka. 

Britské listy přinesly zajímavou informaci čtenáře Jaroslava Horáka: “V katolicko-konzervativním časopise Proglas (Fiala byl zástupce šéfredaktora a sám do něj psal) se vedle jiného systematicky překládaly a otiskovaly články Bernda Posselta a Otty Habsburka. V Proglasu, ročník 1990, číslo 9/10, je text, napsaný Petrem Fialou, ve kterém mj. cituje z projevu Otty Habsburka, který přijel do Brna přesvědčovat, že Češi mají na Západě své největší přátele v sudetských Němcích."  

Slovenský prezident Andrej Kiska (vlevo) převzal Velkou zlatou medaili v Brně při slavnostní ceremonii u příležitosti 100. výročí založení Masarykovy univerzity (MUNI). Vpravo je rektor univerzity Mikuláš Bek.

A Kiskovo  charisma, kterým tak působí na europeisty z MU?

Získal ho zřejmě už v 90. letech když byl zanícený ideou „Panevropy“, navazující na vizi stavovského státu dle představ hraběte Coudenhove-Kalergiho. Zval do naší republiky Bernda Posselta, Otto Habsburka i jiné osobnosti a umožňoval jim agitaci v rámci tzv. Panevropského hnutí. Bernd Posselt byl v Československu v Brně tajně agitovat už v září 1989....

Představme si podrobněji tohoto skvělého údajného nestraníka Andreje Kisku

Vystudoval elektrotechniku na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě. Po vysoké škole pracoval jako projektant a na počátku 90. let po pádu komunismu nasedl na letadlo směr USA. Tam začínal jako každý přistěhovalec, když si vychutnával zemi neomezených možností a splněných snů; ve Spojených státech pracoval 18 měsíců jako "gastarbeiter", dělník z Východu. Myl prý podlahy, makal na stavbách i benzínce. Americký sen si tedy nesplnil. A vrátil se takřka s prázdnou. "Před odchodem z USA jsem skoro všechny své peníze investoval do jedné společnosti, která mě měla zaměstnat jako ředitele své pobočky v Československu. Pár týdnů po příchodu z USA tato společnost zbankrotovala," přiznal Kiska nedávno čtenářům Čas.sk. Na Slovensku se proto vrhl znovu do podnikání - založil splátkové společnosti Tatracredit, Triangel a Quatro a vydělal nehorázné sumy. Teď mlčí a mlží, kde vzal tolik peněz a zda nešlo o nějakou "levotu". "Roky jsem podnikatel, s bratrem a bratrance jsme na zelené louce bez toho, aby jsme cokoli dostali darem, anebo zprivatizovali, vybudovali několik úspěšných společností," tvrdí Kiska, jehož majetek odhadly Bakalovy Hospodářské noviny na více než 6 milionů eur (156 mil Kč). Bakala a Kiska - dva loupežníci; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet...

Dnes naštěstí již jen dosluhující slovenský prezident Andrej Kiska je pořád zároveň i lichvář - je třetinovým akcionářem lichvářské firmy TGI Money a.s., Vítkovická 3083/1, Moravská, Ostrava, 702 00 Ostrava, IČO: 26878321, den vzniku: 21. prosinec 2005. Spolu s bratrem Jaroslavem Kiskou mají majoritu. Lichváři Kiskové poskytují v Česku HYPOPŮJČKU do 24 hodin se zástavou nemovitosti (dům nebo byt) s úrokovou sazbou 11.47 % a RPSN 13.33 %. Pro srovnání, průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů u bank je v Česku 2.28 % (v lednu 2018), pětkrát nižší! Čeští dlužníci tedy přeplácejí Kisku pětkrát víc! Hradní přátelé z předchozích let vědí rovněž to, že Kiskův syn Andrej Kiska ml. také provozuje lichvářskou firmu Credo Ventures a.s. se sídlem v Praze a další mají na Slovensku: Consumer Finance Holding. Společnost Consumer Finance Holding, a.s., je lídrem na slovenském trhu mimobankovních finančních produktů s tržním podílem 60 % a Kiskův bratr Jaroslav Kiska je předsedou představenstva.

Výsledek obrázku pro foto kiska lichva

Kiskův vzor Porošenko, aneb jak se žije na Ukrajině: http://www.rukojmi.cz/clanky/2790-ukrajinci-dnes-ziji-s-prumernym-platem-200-usd-na-ctyri-stovky-jejich-poslancu-zato-maji-doma-cash-jmeni-bratru-za-poctive-vydelanych-12-miliard-hriven

Kolik lidí v Česku a na Slovensku dohnal brzy již bývalý slovenský prezident Kiska k sebevraždě, do exekucí, z kolika udělal bezdomovce? Když se stal prezidentem Slovenska podnikatel Kiska podíl ve většině svých společností sice prodal a založil jako odpustek za své hříchy neziskovou organizaci Dobrý anděl, která poskytuje pomoc rodinám s nemocnými dětmi a finančními problémy. Dál byl  však spoluvlastníkem TGI Money, která poskytuje úvěry i v Česku. Svou prezidentskou kandidaturu oznámil Kiska jako první - už na podzim 2012. "Moje rozhodnutí kandidovat na prezidenta vyplynulo z mého rozhořčení, když jsem viděl, jak tradiční politici o problémech lidí jen mluví a neřeší je," vysvětloval Kiska na Čas.sk.  Sám se o členství v komunistické straně také ucházel...

„Ano, to se stalo v mých devatenácti letech, když jsem šel na vysokou školu a asi hlavně proto, že jedinými komunisty, které jsem ve svém okolí dobře znal, byli můj otec a matka. A těch jsem si velmi vážil. Dá se říci, že jsem byl takový politický analfabet a do strany mě stejně nechtěli, protože jsem měl jinak velmi otevřené názory a beze strachu jsem hrával třeba písničky Karla Kryla,“ proradně se odvolával na písničkářský idol 90. let. http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/240719/jak-prezidentsky-kandidat-kiska-k-milionum-prisel-podnikatel-chce-ovladnout-slovensko.html „Takže jsem se straně absolutně nehodil. Už na vysoké škole a pak v zaměstnání jsem ale rychle pochopil, co to ta komunistická strana vlastně je. A byl jsem hrozně rád, že přišel listopad 1989…“ tvrdí lichvářský zloděj bezostyšně. A jen mlčí o firmách, které zakládal s bratrem Jaroslavem a bratrancem Bystríkem, resp. se podílel na jejich řízení:

Quatro - akciová společnost vznikla v roce 1999 a zabývala se prodejem na splátky v prodejnách. V roce 2003 měla tržby v přepočtu přibližně 16,5 mil. eur.

Triangel - obchodní značka prodeje na splátky přes katalog. Hodnota značek Quatro a Triangel byla v roce 2005 téměř 350 milionů korun.

Slovenská požičovňa - společnost vznikla v roce 2001 ještě jako Q Credit. Šlo o nebankovní instituci, která půjčovala s vyššími úroky než banky.

Slovenské kreditné karty - firma nabízí široké portfolio kreditních karet, například pro klienty Quatro, Triangel, QuatroCar. V roce 2005 měla tržby ve výši 11,7 miliónu eur.

Tatra Credit - firma podobná Quatro. Zabývala se rovněž splátkovým prodejem. V letech 2004 a 2005 se její tržby pohybovaly v rozmezí 25 až 27,5 miliónu eur.

Všeobecná úverová banka se koncem roku 2004 dohodla na koupi těchto společností od kiskovců. Na konci roku 2005 spojila všechny tyto firmy do jednoho holdingu Consumer Finance Group. Prodejní cena je 1,7 miliardy korun. Společnost je dceřinou firmou VÚB. Předsedou představenstva je dodnes Kiskův bratr Jaroslav.Výsledek obrázku pro foto kiska qatro

Sám Andrej Kiska byl do roku 2012 v dozorčí radě společnosti. Říká, že jako zástupce zaměstnanců. Dostává rentu za pronajatou budovu v Popradu. Firma v minulosti čelila několika vyšetřováním ze strany Slovenské obchodní společnosti a dostala několik pokut za nekalé praktiky. Kiska jen skromně přiznává,, že mu z prodeje společností po zaplacení závazků a daní zůstalo v přepočtu 10 milionů eur.

Podle výroční zprávy za rok 2012 byl zisk holdingu po zdanění téměř 31 miliónů eur. Kiska nadále stejným způsobem podniká v České republice. I na Slovensku se ví, že česká společnost TGI Money, jejíž vlastnictví Kiska veřejně potvrdil, nabízela na své webové stráně "Hypopůjčku standard" za roční úrok 10,98 procenta. Pro srovnání, ČSOB banka nabízela "hypotéku s bonusem" za roční úrok 1,99 procenta. V případě obou úvěrů hrozí lidem při nesplácení ztráta zastavené nemovitosti.

Politolog Michal Horský na adresu Andreje Kisky uvedl: "Může existovat podezření, že má Kiskův majetek lichvářské pozadí. Je to nejméně vhodné doporučení na prezidentský úřad. To se nepodařilo v žádné z okolních zemí." Lichvářský způsob podnikání firem prezidentského kandidáta už dříve odhalil před novináři advokát Michal Mišík, který u soudu zastupoval klienty bývalých Kiskových půjčkových domů:

"Praktiky nebankovních subjektů spojených s panem Kiskou nebyly vždy v pořádku. Konkrétně jde o sjednání neurčitých podmínek v rozporu se zákonem, zamlčení podstatných podmínek smlouvy, preferenční smluvní ujednání a jednostranně vysoké pokuty, které tuto nerovnováhu v neprospěch občana prohlubují."

Výsledek obrázku pro foto kiska lichva

Svůj k svému; ti dva se hledali, až se potkali u Kolína....

Andrej Kiska má své motto: "Jen hlupák nemění své názory, pokud se mění okolnosti..." A v květnu 2018 dodal, že kandidovat na prezidenta už sice nebude, ale za to bude přemýšlet, jak nejlépe využít svoji autoritu a důvěru velké části veřejnosti, aby i po ukončení svého působení v úřadu prezidenta pomohl k začátku nové éry na Slovensku...

Bože, ochraňuj zemi, nad jejíž  Tatrů sa lichvářsky blýská...

Říká vám něco jméno Mikuláš Bek? Prezident Miloš Zeman záměrně před čtyřmi roky nepozval na Pražský hrad rektora Masarykovy univerzity Beka, který zakázal Zemanovi přednášku na své vysoké škole, jelikož by tam údajně vedl předvolební agitaci. Dle prezidenta je to urážka hlavy státu; on sám se ve svých veřejných vystoupeních včetně přednášek ani jednou nezmínil o ničem, co by bylo v duchu jakékoli předvolební agitace. Podle něj by se nemohl vydat do roku 2015, kdy nebudou žádné volby, do žádného kraje Česka, ani by nemohl veřejně vystupovat. (Beka podpořily přes tři desítky rektorských lepšolidů, kteří se rovněž k Zemanovi nedostavily...)

A koncem letošního března, kdy se na Slovensku uskuteční prezidentské volby a rozhodne se mezi patnácti kandidáty bez ostudného Kisky, spadne našim východním sousedům obrovský balvan ze srdce, až se strhnou laviny v Tátrách, nad nimiž se bude z úlevy blýskat…

Inu, jak jsem již v hrůze napsal; stalo se to jako ze zlém snu, když kamarád filantropa Sorose, mazaný lichvář a k tomu zatím ještě cca dva měsíce prezident SR Andrej Kiska bojuje proti korupci a populismu, za což dostal od výše jmenovaného rektora Mikuláše Beka zlatou medaili Masarykovy univerzity (MU) v Brně, prý za své civilní a lidské pojetí politiky...

Především by se ale měla stydět Masarykova univerzita za svého rektora Mikuláše Beka 

PS: OTVORENÝ LIST SENÁTOROVI BEKOVI Z ČESKEJ REPUBLIKY - Vážený pán rektor a senátor Mikuláš Bek, s poľutovaním som prijal správu, že ste meno slávnej Masarykovej univerzity v Brne prepožičali na provinčné politikárčenie. Vaše rozhodnutie odovzdať prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi Veľkú zlatú medailu pri príležitosti 100.výročia od založenia univerzity považujem za veľmi nepodarený vtip.

 My na Slovensku síce rozumieme, že toto gesto má smerovať najmä k prezidentovi Českej republiky Milošovi Zemanovi, ktorému týmto chcete ako predstaviteľ českej opozície v Senáte ČR tak trochu detinsky demonštrovať svoju neúctu, ale vyjadrujete tým neúctu aj voči Slovenskej republike, a preto sa musím ozvať.

 Vážený pán Bek,

 Andrej Kiska nie je štátnik ani skúsený politik, je podnikateľ so splátkovými firmami, ktorý nemá schopnosti čítať politickú realitu. To bude asi dôvod, pre ktorý cestuje do Brna, aby prijal vyznamenanie, ktorým ho len využívate na to, aby ste zneuctili Vášho vlastného prezidenta, ktorého by mala Vaša univerzita vyznamenať predovšetkým.

 Pán Kiska Vám takto robí užitočného pajáca v politickej hre, ktorá je nedôstojná tak voči Českej, ako aj Slovenskej republike. Podľa Vašich medializovaných vyjadrení si pán Kiska zaslúži vyznamenanie, pretože presadzuje a chráni hodnoty ako sloboda, úcta k pravidlám a zodpovednosť. Pevne verím, že ste toto vyjadrenie mysleli ako žart.

 Pán Kiska až tak bráni úctu k pravidlám, že si z daní odpočítal výdavky na svoju prezidentskú kampaň, čo je daňový podvod. Pán Kiska až tak bráni hodnotu slobody, že oslavuje ukrajinský režim, ktorý najnovšie vyznamenáva tzv. banderovských fašistov. Pán Kiska až tak bráni hodnotu zodpovednosti, že neváhal v čase vraždy mladého novinára zneužívať smrť dvoch mladých ľudí, hecovať slovenskú spoločnosť a vnášať na Slovensku nenávisť a svár. A nanajvýš zodpovedne sa pán Kiska podieľal aj na podvode s pozemkami, ktorým za asistencie mafiánskych kruhov obral o miliónový pozemok nevinného zubára v Tatrách.

 Ak sú toto dôvody na jeho vyznamenanie zo strany Masarykovej univerzity, myslím, že tým ako rektor dehonestujete významnú akademickú inštitúciu. Je mi ľúto, pán rektor, že takto zneužívate akademickú pôdu na politiku a pošpiňujete dobré meno Masarykovej univerzity. Rád by som Vám pripomenul, že tým zároveň urážate podstatnú časť slovenskej spoločnosti. Vaše rozhodnutie je mimoriadne spolitizované, neúctivé a falošné.

 Vyzývam Vás, aby ste pánovi Kiskovi žiadne vyznamenanie neudeľovali, pretože tým vážne poškodíte meno Vašej univerzity.

 S pozdravom

 PhDr. Ľuboš Blaha, PhD.
predseda Výboru NR SR pre európske záležitosti

 

Číst 11845 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %