Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Demonstrace na podporu děkana NF VŠE Ševčíka Doporučený

  • pondělí, dub 03 2023
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ a JIŘÍ PANCÍŘ
Miroslav Ševčík na konfernci IVK "Hospodářství státu ne šikmé ploše" v budově ČNB Miroslav Ševčík na konfernci IVK "Hospodářství státu ne šikmé ploše" v budově ČNB snímek IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue Fragmenty

Demonstrace na podporu děkana Miroslava Ševčíka začíná v 11:30 hodin 5. dubna před budovou VŠE (Nám. Winstona Churchilla v Praze). V tuto dobu má v budově VŠE zasedat akademický senát, který má rozhodnout o dalším působení děkana Ševčíka na VŠE. Stala se totiž v naší zemi bezprecedentní událost od listopadu, vyhazov z práce z politických důvodů. Rektor VŠE Petr Dvořák vyzval doc. Ing. Miroslava Ševčíka CSc., aby rezignoval na funkci děkana Národohospodářské fakulty, která jako jediná u nás pod Ševčíkovým vedením vychovává makroekonomy schopné řídit nikoliv pouze firmy, ale hospodářství celého státu. A to, jak ukázal polistopadový vývoj, opravdu skvěle.

Kde bychom bez jejích absolventů byli po revoluci v devadesátých letech? Kde je bez nich současná vláda, v níž řídí hospodářství státu naprostý ekonomický diletant a není v ní ani jeden ministr, který by mu pomohl alespoň radou? V devadesátých letech nás během jednoho roku převedli absolventi Národohospodářské fakulty VŠE pod vedením svého kolegy Václava Klause z ekonomického komunistického marasmu do tržního kapitalismu. Současná Fialova vláda bez ekonomů, natož pak makroekonomů, naopak během jednoho roku zadlužila zemi tak, že už musí brát peníze i těm nejchudším.

Není divu, že makroekonom, jako je Ševčík, musí z vládního diletanství už šílet!

A není divu, že zašel podpořit bezmocné ožebračované obyvatele prosící o pomoc vévodu naší země sv. Václava na demonstraci Česko proti bídě (11. 3., Václavské náměstí, Praha) a byl přítomen při incidentu před vchodem do Národního muzea hned za sochou světce. Místo aby se vláda zastyděla za to, kam zavlekla svojí pýchou a nekompetentností naší nedávno ještě bohatou zem, nechává v čele tak důležité a donedávna prestižní vysoké školy ekonomické politického fanatika Petra Dvořáka. 

Pokud žijeme ještě alespoň trochu v právním státě, pak by měl vědět, že právo na účast na povolené demonstraci má každý občan a nemůže být za to trestán jen proto, že se to jinému občanovi nelíbí. Neboli celá fraška, kterou rozpoutal pan Dvořák, je protiprávní. A díky tomu, že se vláda proti tomu nepostavila, potvrdila jen to, co se o ní říká mezi lidmi, že začíná používat stejné diktátorské zastrašující praktiky jako komunisté. Že jí jde jen o to, aby se udržela do voleb ve svých postech a pak po nás potopa.

Protože tyto diktátorské praktiky nejsou slušným a na svobodu si přivyknuvším občanům lhostejné, přijdou před budovu VŠE, kde zasedá výbor veřejného blaha, pardon akademický senát VŠE,  vyjádřit neohroženému panu děkanovi svojí podporu. 

Docent Miroslav Ševčík dlouhodobě opakovaně upozorňuje na nejpalčivější problémy české ekonomiky a je proto dlouhodobě „v nemilosti“ české vlády a ustrašeným mainstreamových médií.  Nátlak na rezignaci docenta Ševčíka je vyvíjen proto, že plně neschvaluje vládní politiku. Proto Ševčíkova účast na demonstraci je pouze záminkou, jak se tohoto vysoce vzdělaného makroekonoma zbavit. A protože se pan Dvořák obává tuto nebezpečnou vládu neuposlechnout, hodlá se pana docenta prostě zbavit, a to i přesto, že se ho senát Národohospodářské fakulty zastal. Takováto nedůstojná plnění politických zadání v akademickém prostředí nemají mít v žádném případě v demokratické společnosti místo. Viz. Otevřený dopis rektoru VŠE Petru Dvořákovi: https://vltava.news/cl.php?cl=nechte_ucit_sevcika.

Pokud rezignujeme na základní principy nezávislosti akademické půdy na politické vůli vládnoucí ideologie, posouváme se do hluboké totality poúnorového vývoje Gottwaldovského Československa. Proto všichni, kteří tento posun nechcete, přijďte v 11:30 hodin podpořit 5.4.2023 odvážného Miroslava Ševčíka před budovu VŠE, kde budou o dalším jeho osudu nedůstojně rozhodovat ustrašení děkani pod taktovkou ustrašeného Petra Dvořáka.

Boj proti nezákonnému honu na Ševčíka je boj i za Vaši svobodu a budoucnost Vašich dětí!

PS

Je neuvěřitelně smutné, kam se naše sny v roce 1989 dostaly. Zejména pro ty, kteří volili pana Fialu jako slušného a noblesního pána, který se po Covidu postará o jejich svobodný život v právním státě. Pokud se nevzpamatuje a neudělá pořádek ve své vládě, budou následovat další a další demonstrace zoufalých obyvatel. Velká akce žádající pád jeho vlády je podle našich informací chytána na 1. května na hoře Vítkov: 

STÁT JSME MY, OBČANÉ ČESKÉ REPUBLIKY

POJĎME SPOJENÍM NAŠICH SIL UKONČIT LOUTKOVOU VLÁDU A PROSADIT NAŠE NÁRODNÍ ZÁJMY

14:00 POCHOD Z NÁMĚSTÍ REPUBLIKY NA HORU VÍTKOV

15:00 DEMONSTRACE NA PRAŽSKÉM VÍTKOVĚ: PROMLUVÍ OBČANÉ A ZÁSTUPCI CELÉ NÁRODNÍ OPOZICE

Zváni jsou SPD, Trikolora, ANO, PRO, Pes, KSČM, Pláncr1, ANS, AKS, Říp, Cesta, Šv. dem. a další

INFORMACE O DEMONSTRACÍCH A PROPAGAČNÍ LETÁČKY PRO SDÍLENÍ:

https://zachranmenasstat.cz/demonstrace.php

© Kulturní komise ČR, z.s., 3.4.2023

Číst 1354 krát
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %