Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Pitvy obětí Covid-19 svědčí o předchozích onemocněních Doporučený

  • čtvrtek, úno 10 2022
  • Napsal(a)  Marcus Grill, Georg Mascolo a Hannes Munzinger
člověk by nevěřil, že takto malá potvůrka dokáže zničit normální život všem občanům planety člověk by nevěřil, že takto malá potvůrka dokáže zničit normální život všem občanům planety

Ve Fakultní nemocnici Hamburg-Eppendorf provedl forenzní vědec Klaus Püshel  pitvu u 65 pacientů, kteří zemřeli dle úmrtního listru na COVID-19. Avšak opět jen 4 z nich neměli jiná onemocnění. Ze 61 zbylých mělo 55 pacientů kardiovaskulární onemocnění, hypertenzi, srdeční infarkt, aterosklerózu a další srdeční problémy, 46 mělo plicní onemocnění, 28 mělo poškození jiných orgánů, jako jsou ledviny, játra nebo transplantované orgány, 16 mělo demenci, jiní měli rakovinu, těžkou nadváhu nebo cukrovku.

COVID-19

V Itálii ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo zprávu se seznamem nemocí 1 738 pacientů, kteří zemřeli. Hypertenze, cukrovka a ischemická choroba byly také nejčastější nemocí, na níž trpěli. Zpráva ale není založena na výsledcích pitev, ale pouze na údajích z lékařských záznamů pacienta. A rovněž toto neznamená, že se nemají lidé chránit tohoto viru stejně jako každé jiné nemoci. 

Výsledky pitev rozhodně nesnižují vinu koronaviru na zkrácení délky života zemřelých pacientů trpících předchozími vážnými onemocněními. Dokazují ale, že není tak vážně nebezpečným virem pro jinak zdravé jedince a nelze u postižených pacientů říci, zda zemřeli díky výhradně koronaviru či původní vážné nemoc neboli co bylo hlavním důvodem jejich smrti. Pouze je možno konstatovat, že díky koronaviru byla délka vážně nemocných pacientů zkrácena podobně jako se tomu děje i při jiném virovém onemocnění těchto nemocných. 

Těmito výsledky rozhodně nelze koronavirus úplně bagatelizovat. Jak říká  profesor Cankov z Basileje: "Pokud mám rakovinu a zbývá mi šest měsíců na život a auto mě srazí,  nesnižuje to  vinu řidiče.  Rovněž nesnižuje vinu koronoviru to, že délka života zemřelých pacientů s mnoha předchozími nemocemi byla díky němu kratší než u zdravých. Všichni tito pacienti by pravděpodobně žili déle, možná hodinu, možná jeden den, týden nebo celý rok."

Pozn. redakce revue Fragmenty: Z výše uvedeného lze uzavřít, že koronavirus je nebezpečný oslabeným jedincům a měli by být proti němu chráněni právě ležící s jinou nemocí v nemocnicích a doma si dávat velký pozor, tak jako se to děje každoročně s chřipkovými epidemiemi. Nemocní na koronavirus postižení vážným průběhem by měli být proto léčeni ve specializovaných vybraných nemocničních nebo alespoň v částech nemocnic uzavřených od ostatních nemocných. Nepatří rozhodně na stejné JIPy s vážně nemocnými pacienty.

Zdroj: Süddeutsche Zeitung

Číst 496 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v ZDRAVÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %