VIDEO ZPRÁVY

 ********************
 

Na křižovatkách života si uvědomíme jeho pravou podstatu Doporučený

zleva Edita Randová, Lukáš Herold, radní pro kulturu Úřadu městské části Praha 5, Pavel Veselý a Renáta Lucková zleva Edita Randová, Lukáš Herold, radní pro kulturu Úřadu městské části Praha 5, Pavel Veselý a Renáta Lucková snímek Ivana Haslingerová, revue Fragmenty

V krásných prostorách vily Portheimka Galerie D v Praze na Smíchově proběhla unikátní výstava fotografií s názvem Křižovatky života fotografky a novinářky Renáty Luckové, doplněné texty a povídkami novináře a spisovatele Pavla Veselého.  Výstava má svůj filozofický podtext, má přivést člověka k zamyšlení o svém životě i ve vztahu k ostatním lidem, o smyslu života vůbec. I o tom, že i v těžkých časech můžeme nalézt něco či potkat někoho, kdo nebo co pro nás bude inspirací a pro koho nebo pro co stojí za to žít. „Ústřední téma výstavy "Křižovatky života" je, že každý z nás se během svého života několikrát ocitl na křižovatce - své Křižovatce života. Při tom se ocitáme na určitém místě, v určitém okamžiku, a potkáváme různé lidi, kteří nás nějakým způsobem ovlivnili. Stojíme-li na své křižovatce života, je jen na našem rozhodnutí, jakou cestu zvolíme dál. A ne vždy ta hlavní musí být ta správná,“ říká autorka fotografií Renáta Lucková. „Fotografie jsou tématicky propojené s reportážní fotografií a zájmy Renáty o cestování a přírodu, doplněné mými texty, povídkami a komentáři“ dodává k tomu Pavel Veselý.

Oba autoři se v minulosti ocitli na takových křižovatkách, kdy jim šlo opravdu o život. Jednak po autonehodě a ochrnuté noze u Renáty Luckové, tak i po onkologickém onemocnění u Pavla Veselého.

Oba se shodují na tom, že na takových křižovatkách si uvědomili pravou podstatu života a jak důležité je ve správnou dobu najít toho správného člověka ve správnou dobu v kritické situaci života.  „Vážíme si od té doby ještě více života, každého dne a především krásného a pevného vztahu. Bez toho, abychom spolu soupeřili, ale ve vzájemné úctě a respektu jeden k druhému“,  uvedla Renáta Lucková souhlasně k tomu, jak se doplňují oba autoři, kteří jsou zároveň již deset let partnery v životě.

 Věříme, že výstava přinese návštěvníkům nejen zážitek z krásných fotografií, ale i ze zajímavých textů. A že se mnohý z nich zamyslí nad svým životem a pomůže mu překonat s větším nadhledem a nadějí do budoucna jeho životní problémy. Po jejich překonání na něj ještě může čekat hodně štěstí stejně jako na Pavla a Renátu.

Vernisáž výstavy obohatila svým vystoupením umělecká ředitelka mezinárodnímu hudebnímu festivalu Tóny nad městy, mezzosopranistka Edita Randová hostující v mnoha zemích světa. 

Na výstavě si mohli návštěvníci prohlédnout na fotografiích  mnoho zajímavých osobností

Nemohly samozřejmě chybět fotografie J. Em. Dominika kardinála Duky, arcibiskupa pražského a primase českého

Na výstavu se zašel podívat i tiskový tajemník prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček, který budil, jak je již zvykem, zájem přítomných dam. Společnému fotu neodolala ani paní Edita Randová

 

Bylo možné uvidět i knihy o kardinálu Dukovi a Beranovi, na nichž se spolupodílel nebo je celé sepsal Pavel Veselý.

Nezbývá než popřát autorům výstavy, aby jim do další práce i do soukromého života žehnal i nadále Bůh. 

 

Záštitu nad výstavou Křižovatky života převzali Městská část Praha 5, Kulturní komise ČR a Kulturně-hospodářská revue Fragmenty. Hlavním partnerem výstavy je CeWe Color a.s. 

Snímky Ivana Haslingerová, Kulturně-hospodářská revue Fragmenty

Číst 7193 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v UMĚNÍ

Související položky (podle značky)

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %