hhh

 

EU vydala v roce 2011 závazné směrnice na ochranu zvířat, co s nimi dělá sloveská inspekce SZ?!

Danuše Herpe Jungmannová, Erfurt, německo

 

Článek Že tě hanba nefackuje, Slovensko! vyvolal velké emoce a odezvy, zvláště pak u inspektorky slovenské Slobody zvierat (SZ). Krátce po uveřejnění mi paní Sliacká osobě telefonovala vzteky bez sebe a s přeskakujícím hlasem zjišťovala, kdo že mi dává informace, a co jsem si to vůbec dovolila, což velmi připomínalo předlistopadové praktiky. Na mě však bolševické zastrašování neplatí.  A také nepatřím k lidem, kteří šíří neověřené pomluvy.  To co uveřejňuji, jsou podložená fakta, která nejsou namířená proti slovenským ochráncům se srdcem na správném místě, kteří den co den dělají nemožné a zázraky do tří dnů, ale proti všem, kteří si na ně jen hrají a ještě jsou za to placeni z peněz daňových poplatníků. Potrefená husa se holt vždycky ozve, říká staré české přísloví. Inspektor SZ je funkce, ve které je dotyčný funkcionář v podstatě zvířecí ombudsman a Vy, paní Sliacká jste byla, jste a já doufám, že už dlouho nebudete poslední naděje týraného, nechtěného nebo opuštěného zvířete, která rozhodovala o bolesti a hladu, zda bude zvíře bito nebo jinak týráno, rozhodovala jste o bytí a nebytí nebohé živé bytosti. V této funkci jste bohužel na celé čáře zklamala. Díky Vašemu nekompetetnímu jednání a rozhodování, a dá se říci viditelnému nezájmu napravovat bezpráví, má dnes SZ velmi špatné jméno mezi ochránci nejen doma, ale i v azhraničí. Praktiky SZ a lidí kolem ní jsou velmi podivné a vůbec ne demokratické.

Shora uvedený článek byl také na stránkách SZ 128 x přímo či nepřímo komentován. I já jsem napsala pár doplňujících a vysvětlujících komentů. A světe div se – spíš se nediv, všechny komentáře, které podporovaly můj článek, byly vymazány. Dnes ráno jsem tam našla pouze čtyři. To také už svědčí o mnohém. Jen ten, kdo bude panáčkovat a poklonkovat bude bohulibě tolerován.

V létě loňského roku vydala Evropská unie doporučované směrnice, které slouží k tomu, aby členské země určité úpravy zákonů závazně, co nejdříve přijaly. Týká se to i zákona na ochranu zvířat. A kdybyste byla osoba na svém místě, už dávno byste tyto směrnice měla v malíčku a mohla je uvádět do života ještě před tím, že se vaši slavní poslanci rozhoupou nový zákon projednávat. Nejen na Váš stůl ale i dalším odpovědným pracovníkům šly informace, které jsem uváděla již ve shora jmenovaném článku a to upozornění a stížnost na tyrana Danka. Šlo o Alfa, nástupce téměř k smrti utýrané Belly, který byl dán k adopci z útulku v Lučenci shora jmenovanému Dankovi, o kterém se ví, že k smrti ubil koníka a nadále týrá tele a další zvířata.

Cituji části ze stížností, které jsem obdržela na Vaši osobu a na způsob jakým vykonáte Vám svěřenou práci: “pani Sliacka vlastne hovorila, ze si mam pomoct sama, jej rady, že mam podat trestne oznamenie a podat ohlasenie na RVPS Žiar nad Hronom, ale to som vedela aj bez nej. Ona nema cas prist“ nebo „Na Slovensku je to katastrofa, ako zaobchádzame so zvieratami. Nikto nechce naozaj bojovať za zvieratá, pretože o tom svedčí katastrofálny stav pri ochrane zvierat a zaobchádzaním s nimi. Aj nám sa dokonca pracovník Regionálnej veterinárnej správy v Žiari n/Hronom telefonicky vyhrážal, že kriminalizujeme našich občanov, pretože sme dali podnet na podobných majiteľov psov, ako vami zmienený Danko. Taktiež vyšetrovateľka policajného zboru v Žiari n/Hronom mi pri inom podnete odporučila, aby som sa venovala radšej iným veciam. Držanie zvierat na reťazi je normou na Slovensku. Takmer v každom druhom dedinskom dome je pes priviazaný na celý život na reťaz. A prechádzky s nimi je číry nezmysel. A ak by aj, dvadsať minútová prechádzka má byť dostatočným pohybom pre spoločenské zviera ako je pes - priateľ človeka? Sú to len použiteľné výhovorky, ktoré sa nedajú skonroľovať.! Primitivizmus nás na Slovensku k prístupu k zvieratam je zatiaľ obrovský a mení sa len veľmi, veľmi pomaly“. A nebo -  "Pamätate sa na fenocku Happy z KK utulku ktoru cigani obesili na moste ?Útulok Kežmarok: Prislo rozhodnutie zo sudu. Ciganov co ublizili HAPPY nebudu stihat !!!! Proste nic, nic, nic. Mozu dalej ublizovat. Skutkova podstata tyrania zvierat nebola naplnena. To su zakony, to je nasa republika !!!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=353553354673091&set=o.327836390691&type=1&theater
Myslím, že je toto dostatečně výmluvné:  „Dobry den pani Sliacká, chvilu mi trvalo, pokial som sa dostala k napisaniu tohto emailu, ale vedela som, ze je mojou povinnostou okomentovat Vase spravanie. Ked som Vam vyslala spravu o pomoc, pevne som verila, ze nik kompetentnejsi ako Vy nie je. Ake vsak bolo moje sklamanie, ked ste sa vlastne vyzula zo zodpovednosti. Upozornovala som Vas na 7 rokov tyraneho psika, ktory bol cely ten cas priviazany k retazi, bez pristresku, bez stravy, bez nadoby s vodou, bez jedineho kuska tepleho a sucheho miesta. Tento psik nemal ani zakladnu veterinarnu starostlivost a uz vobec jeho zivot sa neniesol v zmysle zakona o drzani a ochrane prav zvierat. Pre Vas bolo absolutne svate ze RVPS Ziar nad Hronom sa k nemu vyjadrila, že tam nie je ani naznak tyrania alebo zanedbania a že dotycny pes je len spinavy. Zaraza ma, ze Vy ako predstavitelka Slobody zvierat ste neurobili absolutne nic ani preto, aby ste si to overila a nepohli s Vami fotky, na ktorych je evidentne, ze sa jedna o hrube tyranie. Prisla som k nazoru, ze asi pre Vas tyrane zviera je len to,co uz je aspon na dva kusy, alebo cele zakrvavene… Vy ste vlastne toho tyraneho psika hodili cez palubu. Vase spravanie beriem za hruby profesionalny preslap a ked si predstavim,ze urcite niesom jediny pribeh ked ste ubohe zviera podriadili Vasim zaujmom tak mam z toho mraz na chrbte“.

A proto Vás tímto veřejně vyzývám, paní Sliacká, inspektorko SZ, na svém postu nemáte již co pohledávat – děkujeme, odejděte…