Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Blahopřání revue Fragmenty J. Em. Dominiku kardinálu Dukovi k 81 narozeninám Doporučený

  • pátek, dub 19 2024
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue Fragmenty
J.Em. Dominik kardinál Duka při oslavě svých 80 narozenin v audienční síni Arcibiskupství pražského J.Em. Dominik kardinál Duka při oslavě svých 80 narozenin v audienční síni Arcibiskupství pražského snímek Ivana Haslingerová, šéfredaktorka revue Fragmenty

Je to neuvěřitelné, že uplynul již rok od nezapomenutelných oslav 80 narozenin J. Em. Dominika kardinála Duky, OP v nádherných historických prostorách arcibiskupského paláce, v nichž na člověka dýchne genius loci míst, kde se setkávaly církevní, společenské a politické reprezentace více než 150 let. Z těch současnějších se mi vybavil Helmut Kohl, ameriský prezident George H. W. Bush, britský král Charles III., matka Tereza, maďarský prezident Viktor Orbán, anglická královna Alžběta II. a jistě jich bylo mnohem víc.  Pobyt v těchto prostorách člověka přicházejícího ze společnosti potácející se v nejrůznějších diskontinuitách to zavazuje k pocitu, že i on alespoň na chvíli vytváří jistou kontinuitu s těmito historickými osobnostmi a nabývá pviru, že se svět nepotácí v mdlobách moderní doby. Věří na okamžik, že svět neopouští kontinuitu se svou minulostí. Proto zřejmě mají církevní hodnostáři zde pobývající v sobě klid a víru v lepší budoucnost a přenášejí ji na nás obyčejné smrtelníky.

 

I přesto, že jinak pro mne byl rok 2023 nejsmutnějším rokem mého života vnesl do něj při audienci ve starobylých prostorách paláce pan kardinál svým úsměvem nezapomenutelné chvíle světla a medailí za pomoc církví pro naší revui Fragmenty, kterou jsem předala jejímu vydavateli Jiřímu Pancířovi, udělal velkou radost. A věřím že i mnoha dalším osobnostem přítomných na jeho slavách loňských narozenin.

 

Snímek  zachycuje J. Em. kardinála Duku před jeho portrétem, který bude na věky zdobit spolu s jeho předchůdci prostory arcibiskupského paláce a to hned vedle portrétu arcibiskupa Tomáška (1977-1991), kterého si vážil a který v dobách komunistického duševního marazmu vnášel nám věřícím do duší sílu svými nezapomenutelnými kázáními. 


Za redakci naší kulturně hospodářské revue Fragmenty přeji Jeho Eminenci krásné 81 narozeniny a mnoho dalších let plných štěstí a příjemných lidí kolem něj, aby nám všem mohl pomáhat nadále věřit, že i přes všechny bolesti je život krásný a stojí za to ho prožít a věřit v sílu a pomoc nesmrtelné duše Boží. Aby nám nadále mnoho let pomáhal nalézt mezi negativními zprávami z rádiích a televizích vždy něco optimistického a přenášel na nás svou laskavostí víru v Boha.

Děkujeme mu za vše, co během svého působení ve funkci arcibiskupa pražského pro církev a věřící udělal za 11 let od jmenování pražským arcibiskupem. Možná si to ve své skromnosti ani neuvědomuje. Ale to je na jiný článek.Dnes chceme vyjádřit za toto vše obrovský dík a popřát mu prožití krásného dne zalitého sluncem a láskou jeho nejbližších v krásné zahradě arcibiskupského paláce. Zaslouží si to opravdu měrou vrchovatou za to, co během svého působení ve funkci arcibiskupa pražského a primase českého udělal nejen pro katolickou církev a věřící, ale pro morální obrodu komunistickým atheismem tolik poničeného myšlení všech občanů celé naší země. Patří mu zato náš velký dík a úcta. 

Bůh Vám žehnej, Eminence.

 

 © Kulturní komise České republika, z.s. 25.4.2024
 
Číst 129 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v CÍRKEV

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 29 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %