Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Den s VŠE znovu potěšil Doporučený

  • úterý, čen 23 2015
  • Napsal(a)  Renáta Lucková
člen vědecké rady Národohospodářské fakulty VŠE profesor Václav Klaus přednáší o řecké krizi člen vědecké rady Národohospodářské fakulty VŠE profesor Václav Klaus přednáší o řecké krizi foto Renáta Lucková

Událost „Den s VŠE“ se stala již tradičním společensko-odborným setkáním absolventů a zaměstnanců Vysoké školy ekonomické. Po zahajovacím projevu Prof. Ing. Hany Machkové, CSc., rektorky VŠE, a úvodním vystoupení Symfonického orchestru VŠE, v letošním ročníku nabídlo všech šest fakult VŠE odborné přednášky s předními odborníky a významnými osobnostmi.

 Kulturní program obohatilo vystoupení finalistů soutěže VŠE HLEDÁ TALENT, tradiční folklórní soubor Gaudeamus a studentské filmy i divadla. Se svojí originální show vystoupil i Ing.Jan Weber, absolvent VŠE, který je osminásobným mistrem světa v disciplíně Footbag.  Na závěr programu zazněly k poslechu i k tanci hity 80. a 90. let. Vrcholem večera bylo vystoupení uskupení Boney M party group. Díky úspěchu českých hokejistů na Mistrovství Světa v hokeji byl letos do programu mimořádně zařazen i přenos utkání Česko - Kanada.

Mezi významnými hosty Dne s VŠE byly v letošním roce bývalý prezident České republiky prof. Ing. Václav Klaus, CSc., který vedl diskuzi na téma “Je to už nebo teprve pět let od počátku řecké krize?“.

Dalším významným hostem byl i ředitel Národního divadla doc. MgA. Jan Burian se svou přednáškou „Transformace správy a financování veřejných divadel v podmínkách Národního divadla“. Na téma "22 věcí, které mne naučilo 22 let podnikání, aneb Jasně jsem pochopil, že člověk nemůže být šťastný, pokud myslí jen na sebe" přišel s návštěvníky akce diskutovat Petr Sýkora, zakladatel nadačního fondu Dobrý anděl a čerstvý držitel Ceny Arnošta Lustiga. Pozvání přijal Ing. Jiří Vomlel, Ph.D., dlouhodobý vědecký pracovník v Akademii věd ČR (Ústav teorie informace a automatizace), který účastníkům akce odprezentoval téma „Rozhodovací diagramy aneb i auta lze řídit pomocí moderních nástrojů pro podporu manažerského rozhodování“ a mnozí další.                                   

Bývalý prezident Václav Klaus se věnoval Řecku

Setkání s absolventy VŠE a jejich příznivci bylo velmi zajímavé a inspirativní. Z letošního Dne s VŠE přinášíme našim čtenářům exklusivní výtažek z projevu prezidenta Václava Klause „Je to už nebo teprve pět let od počátku řecké krize?“: 

 Mimo jiné v přednášce zaznělo: „Krizové symptomy v Řecku (podobně jako v některých dalších zemích jižní Evropy) narůstaly už dávno před květnem 2010. Řada těchto zemí začala mít potíže už před 20 lety. Z úplně jiných důvodů než byla měnová integrace Evropy a euroamerická krize let 2008-2009. Nový problém pro Řecko začal v okamžiku, kdy tato země spolu s eurem „přijala“ i - pro její ekonomiku zcela neadekvátní - ekonomické parametry, zejména příliš vysoký měnový kurs a příliš nízké úrokové sazby.”

Dále profesor Václav Klaus uvedl: ”Mluví-li se totiž dnes o předluženém Řecku, mluví se obvykle o neúnosně vysokých penzích, o nesmyslně velkém množství učitelů na počet žáků a student, o nadměrném počtu zaměstnanců ve státním sektoru, o příliš štědrých sociálních dávkách, o nefunkčním systému výběru daní, o Řekům vrozeném sklonu k neplacení daní, atd. Řecko dává i ve své dluhové krizi na zbrojení ze všech zemí NATO nejvíce - 2,5 % svého HDP. Pro srovnání Rusko dává na obranu 4,2%, USA 3,8%, Česká republika jen 1,1 %, bohaté Německo 1,3 %. Průměr NATO je 1,5 %! Výsledkem je zadluženost Řecka ve výši 175 % HDP”

Celý projev prezidenta Václava Klause si můžete přečíst zde:

http://nf.vse.cz/den-s-vse-prof-ing-vaclav-klaus-csc-dr-h-c-mult-je-to-uz-nebo-teprve-pet-let-od-pocatku-recke-krize/ 

Přednáška bývalého prezidenta Klause byla pro zúčastněné velmi zajímavá. Stejně jako další program. Příští Den s VŠE se podle slov paní rektorky uskuteční již na podzim roku 2015.

 

 

 

Číst 14651 krát
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 52 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %