Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Proimigrační aktivisté jsou kdykoliv připraveni obelhávat úřady Doporučený

  • pondělí, čec 20 2015
  • Napsal(a)  Předsednictvo Národní demokracie

Národní demokracie využila svého občanského práva a svolala na sobotu 18. července 2015 protestní shromáždění proti imigraci, proti kvótám a za vystoupení z EU. Ve chvíli, kdy měl začít přesun účastníků z Můstku před Úřad vlády, byl zablokován skupinkou asi 20 osob, kteří celou dobu demonstrace s tolerancí sobě vlastní napadali účastníky slovy, že jsou nacisti a dalšími vulgarismy. Tuto skupinu obklopil policejní antikonfliktní tým a zásahová jednotka.

Je pozoruhodné, jak celá věc vznikla. Příznivci neomezeného přijímání imigrantů do ČR měli na tentýž den magistrátem města Prahy nahlášena dvě shromáždění. Mezi 14 – 16h měla nahlášeno shromáždění pí. Romana Červenková a od 16 do 21h pak skupina vedená Tomášem Peszynskim, známým organizátorem tzv. Pražského majdanu. Obě shromáždění se měla konat před budovou New Yorkeru. Většina účastníků demonstrace Národní demokracie vycházela z informace serveru Novinky.cz, podle které byla druhá demonstrace zakázaná magistrátem. Posléze vyšlo najevo, že existoval ještě jeden ohlašovatel proimigrační demonstrace, jakýsi Martin Šaffek, který se snažil zablokovat tento prostor od 14 do 23:55h. Protože však ohlašovatel nebyl na uvedených kontaktech dostupný, nebyla jeho demonstrace magistrátem akceptována. Z tohoto postupu proimigračních aktivistů nám plyne závěr, že jsou kdykoliv připraveni obelhávat státní a městské úřady a vyvolávat chaos.

Zhruba tisícovka účastníků pochodu Národní demokracie byla přesvědčena, že blokující skupina je na tomto místě neoprávněně a odmítli jim ustoupit. Policie navrhovala odklonit trasu pochodu do ulice Na Příkopě a pokračovat Havířskou ulicí, což jsme museli odmítnout. Situaci zachránila Národní demokracie, která přijala možnost, aby byla za policejního dozoru skupina aktivistů obejita. Národní demokracie si velice váží profesionálního přístupu policie, která zajistila, aby nedošlo ke kontaktu obou skupin.

Národní demokracie si je plně vědoma, jakému soustavnému tlaku z politických i mediálních míst je Policie ČR vystavena a jak by byl případný konflikt zneužit proti ní a demokratickým principům společnosti. Na celé situaci jsme si opět uvědomili, jak korporátní média metodicky vnášejí do společnosti chaos a manipulují s občany s možným cílem vehnat je do konfliktu a vykreslit Národní demokracii jako extremistickou a nedůvěryhodnou politickou sílu.

Intenzivní snahu narušit atmosféru na demonstraci dokládá i skutečnost, že v jedné chvíli pronikl před tribunu jeden z proimigračních aktivistů a začal s hlasovým projevem vřískajícího zfetovaného muezzina hulákat na právě hovořícího předsedu Národní demokracie: „Drž už konečně hubu!“ Pořadatelská služba ho vzápětí zpacifikovala.

Národní demokracie je přesvědčena, že do demokratické společnosti nepatří právě tento druh aktivistů, kteří upírají všem ostatním vyjádřit opačný názor a svobodě projevu se tím bohapustě vysmívají.

 

Číst 9839 krát
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 48 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %